O výborný vstup do zápasu se v dresu Jičína postarala Monika Hercíková, která vysokým vítězstvím 567:507 dostala své družstvo do nadějného vedení. Škoda, že Eva Kammelová, která již vedla 2:0, po tuhém boji nakonec druhý bod pro Jičín neuhájila. Nakonec podlehla o osm kuželek Šárce Majerové (532:540).

Přesto měl Jičín za stavu 1:1 52 kuželek k dobru. Krásné souboje nabídla prostřední část utkání. V obou případech je rozhodly až poslední hody. Nela Pristandová dokázala bodovat díky vítězství 575:568. Michaela Kučerová bohužel o těsný náskok přišla a její soupeřka Nina Brožková se radovala ze šťastného vítězství nejtěsnějším možným rozdílem jediné kuželky (569:568). Skóre zápasu tak zůstávalo stále vyrovnané 2:2, ale Jičín navýšil svou výhodu již na 58 kuželek. V koncovce se však Náchod vybičoval k velkému náporu a postupně začal náskok domácích snižovat. Po první dráze činil odstup pro Jičín ještě komfortních 50 kuželek, ale po dalších třiceti hodech již jen 15 kuželek a bylo tu velké drama. Stejný rozdíl dělil oba soupeře i před závěrečnou drahou. Poslední plné již dostaly Náchod poprvé do vedení.

V koncovce to byla přetahovaná o každou kuželku. Jičín potřeboval k uhájení alespoň nerozhodného výsledku udržet kuželky na své straně, když už bylo jasné, že jak Nožičková, tak Portyšová své soupeřky nepřehrají.

Bohužel jedenáct kuželek zůstalo nakonec na straně Náchoda, který tak nakonec otočil zápas na 6:2 ve svůj prospěch. V koncovce se o to zasloužily velmi kvalitními výkony Aneta Cvejnová, která přehrála Nikolu Portyšovou 585:544 a Renata Šimůnková 565:537 Michaelu Nožičkovou. Velká škoda, neboť Náchod tak míří do horní poloviny tabulky, Jičín zatím figuruje v boji o záchranu na deváté příčce.

Po týdenní ligové přestávce čekají hráčky Jičína závěrečná dvě utkání na moravské půdě u soupeřek, nejprve ve Valašském Meziříčí a poté v Husovicích.

Muži SKK Jičín míří tabulkou vzhůru

Dvě výhry hostů a shodnou okolností se stejným skóre 2,5:5,5 bodu byly k vidění v rámci devátého kola nejvyšší kuželkářské ligy mužů.

Kromě favorizovaného Valašského Meziříčí v Brně, získaly dva body i SKK Hořice, když překvapivě přehrály Slovan Rosice. Naopak absolutně žádné komplikace nepřipustili v domácím prostředí hráči SKK Jičín, kteří hostili Červený Kostelec. A to přestože se museli obejít bez Pavla Kaana, který bude chybět až do konce podzimní části.

Skvěle jej zastoupil dorostenec Jaroslav Soukup ml., který do zápasu vstoupil vysokou výhrou 577:533.

Na vedlejších drahách dosáhl ještě lepšího výkonu Josef Vejvara, který porazil Štěpána Schustera 585:551 a Jičín tak vedl 2:0 o 78 kuželek.

V prostřední části sice těsně o devět kuželek 556:565 podlehl Jan Ringel nejlepšímu z hostujících hráčů Pavlu Novákovi, ale Pavel Louda díky vítězství 575:539 navýšil náskok SKK Jičín již na více jak sto kuželek. Jičín vedl před koncovkou 3:1 a měl zápas plně pod kontrolou. Nejinak tomu bylo i v závěru. Jaroslav Soukup trochu smolně přenechal bod Ondřeji Mrkosovi po prohře 1:3 na dráhy, přestože byl v součtu o pět kuželek úspěšnější (551:546).

To Lukáš Vik potvrdil výbornou formu posledních týdnů a potěšil všechny fanoušky dalším pokořením magické hranice šesti set bodů! Skvěle si vedl především v dorážce, kde na úvodní i třetí dráze nahrál skvělých 72 kuželek. Jan Horn nenašel protizbraň a odešel poražen vysoko 546:602.

SKK Jičín porazil TJ Červený Kostelec výrazným rozdílem 174 kuželek 6:2 a bodoval ve čtvrtém utkání v řadě. Díky této sérii se posunul v tabulce z posledního již na sedmé místo.

Po týdenní ligové přestávce ale čekají tým dvě těžká venkovní utkání na půdě Valašského Meziříčí a České Třebové.

(jk)