Dále se hráči SKK představili na turnaji v Novém Boru a samozřejmě domácím Jičínském poháru. Muži A po dvou osmých příčkách ve druhé nejvyšší soutěži letos posilují a chtěli by hrát v horní polovině tabulky. Podařilo se udržet dorosteneckého a juniorského úspěšného reprezentanta Honzu Bínu, velmi dobrou formu prokazuje Lukáš Vik, již několik let jsou pevnými hráči A týmu zkušení Josef Vejvara, Roman Bureš a Jaroslav Soukup, ke kterým se z hostování vrací medailista z juniorského mistrovství České republiky Jiří Drábek a z KK Hvězda Trnovany přestupuje do Jičína i další velmi zkušený ligový hráč Pavel Kaan, který zde již loni na podzim hostoval. V sobotu 13. září zahájí 2. ligu tým na domácí kuželně V lipách od 14 hodin proti Benešovu.

Muži B (P. Louda, V. Pavlata, V. Řehák, J. Kříž, P. Kříž, Agaton Plaňanský st. a ml. Vít Plaňanský, M.Mazáček) se po deseti letech po sestupu ze 3.ligy představí ve Východočeské divizi a přestože se do týmu vrací Agaton Plaňanský, který v jarní části vypomáhal A týmu, nebudou to mít ve velmi kvalitní soutěži, při neznalosti venkovních drah vůbec jednoduché. Navíc v týdnu pro venkovní utkání těžko budou z důvodu pracovního vytížení hrát v nejsilnější možné sestavě, a tak reálným cílem se jeví boj v klidném středu tabulky. V pátek od 17 hodin hraje B tým utkání ve Svitavách.

Právě muži C (F. Čermák, J. Kolář, L. Křivka, J. Brumlich, J. Čapek a J. Kapucián) budou prvními, kdo vstoupí do nového soutěžního ročníku. V pátek 12. září se přestaví v okresním derby v Březovicích. Tým zůstává ve stejné sestavě jako loni, ale vzhledem k nesmírně těžkému rozlosování, kdy první domácí zápas odehraje až v pátém kole, letos zřejmě neobhájí loňský podzimní titul, ale stejně jako v předchozích letech bude cílem týmu pohybovat se v horní polovině tabulky.

Bohužel ženské týmy opět nenašly společnou řeč a nepodařilo se sestavit vyrovnaný kvalitní tým z nejlepších jičínských hráček pro nejvyšší soutěž.
Při kvalitě nejvyšší soutěže se prvoligový A tým bude pokoušet o malý zázrak v podobě záchrany, který může podpořit svou velkou bojovností a sehraností ze svého několikaletého působení ve 2. lize. Zkušenost a dlouhodobá výkonnost však budou na straně soupeřek.

V sobotu od 10 hodin sehraje tým zápas v České Třebové, která také bude pravděpodobně bojovat ve spodních patrech tabulky, takže půjde o hodně důležité srovnání těchto týmů.

Naopak B tým by měl patřit ve druhé lize k předním týmům. Nechme se však překvapit průběhem soutěžního ročníku, který pro ženy B začne až 27. září utkáním na půdě Neratovic.  

Kromě zmíněného chystají jičínští kuželkáři již 39. ročník turnaje neregistrovaných čtyřčlenných týmů. Přihlášky je možné podávat u pana Romana Bureše přímo na kuželně v Lipách, nebo telefonu 604 426 454 či na uvedeném e-mailu: burakk@centrum.cz a to do 30. září. Hrací systém a bodování zůstávají stejné jako v několika předchozích letech. Startovné bude rovněž stejné, tedy 2700 Kč za družstvo, uhrazeno musí být do 15. října. Požadavky na hrací den a čas sdělte při přihlášce panu Burešovi.  (jk)