V sobotu se střetli v poslední ostré přípravě na kuželně v lipách nejprve druholigoví muži A s třetiligovým B týmem a poté prvoligové ženy SKK Jičín s muži C. A potvrdilo se, že letos se příznivci kuželek dočkají po úpravách na jičínské čtyřdráze nejhodnotnějších výkonů. Druholigoví muži si chtěli zvednout sebedůvěru po vysoké domácí prohře 1:7 s rivalem z Hořic, a to se jim podařilo. Sestava J. Bína 593, Jo. Vejvara 588, L. Vik 579, R. Bureš 557, M. Vik 585 a J. Soukup 513 dosáhla na skvělých 3415 shozených kuželek a zvítězila nad rezervou stejným skóre jako před dvěma lety, kdy se celky utkaly ještě ve třetí lize, 7:1. Jičín B, který se musí na podzim obejít bez Vl. Pavlaty (pracovně v zahraničí) však nezklamal. Při neúčasti nejlepšího hráče Pavla Loudy se ve velmi dobrém světle ukázali Vladimír Řehák 585 a Agaton Plaňanský ml. 566. Příjemným překvapením byl výkon dorostence Víta Plaňanského 536.

Muži B zahájí sezónu v sobotu od 10 hodin ve Vrchlabí s Trutnovem, tedy soupeřem, který se loni zachránil až v posledním kole, a tak po loňské historicky nejúspěšnější sezóně rozhodně pomýšlejí na body. To muži A mají na žádost hostí utkání odloženo a do sezóny tak vstoupí 21. září venkovním utkání proti Sadské, cílem týmu bude hrát v klidném středu tabulky.

Ženy A v přípravě rovněž splnily roli favoritek, a to na střídačce zůstala nejúspěšnější hráčka týmu v minulého ročníku Martina Hrdinová. Celá šestice předvedla vyrovnaný výkon 3210 bodů: M. Nožičková 534, L. Hrdinová 539, N. Pristandová 521, P. Abelová 547, D. Viková 544 a M. Kolářová 525, který tým dovedl k výhře 6:2. V C družstvu mužů získali dva čestné body, dvěma nejlepšími výkony utkání L. Křivka 564 a J. Kapucián 548.

Právě muži C budou prvními, kdo vstoupí do nového soutěžního ročníku, jelikož domácí utkání budou hrát tradičně ve čtvrtek od 19 hodin. To první již nyní 12. září, tedy dnes, proti Dvoru Králové. Cílem týmu bude pohybovat se v horní polovině tabulky.

Tento cíl si tradičně dávají a plní i prvoligové ženy SKK Jičín. Ty vstoupí do nové sezóny v sobotu dopoledne od 10 hodin proti KK Zábřeh na kuželně V lipách. ⋌Jiří Kapucián