V samotném úvodu zápasu se Jiřímu Drábkovi s Pavlem Kaanem podařilo domácí dvojici Endršt a Michal Pytlík zaskočit. Aby také ne, když Drábek na druhé dráze předvedl fantastických 175 kuželek a Kaan jej podpořil 160 shozenými kuželkami.

Jičín se tak po šedesáti hodech dostal do vedení o 47 kuželek! Odpověď domácích na třetích drahách však byla více než drtivá. Endršt (175) a Pytlík (171)! Tým Rokycan tak šel do vedení o čtyři kuželky a od tohoto okamžiku již mířil naprosto suverénně za svým povinným vítězstvím.

Pavel Kaan ještě díky 606 poraženým kuželkám získal čestný bod pro Jičín, ale každou další třicítkou již navyšovali náskok pouze domácí až na konečných 246 kuželek a 7:1. Rokycany tak potvrdily, že aktuálně kralují lize. Jičín se v posledním zápase před vánoční přestávkou pokusí oplatit porážku z úvodního duelu sezóny Valašskému Meziříčí. Úkol to však bude na moravské půdě těžký.

Další kolo: Sobota 12. prosince: TJ Valašské Meziříčí – SKK Jičín (9.30). 

Ženy SKK Jičín B v polovině soutěže bez ztráty bodu!

Jičín – Zápasy jedenáctého kola pokračovala druhá nejvyšší kuželkářská soutěž žen. A kolo, které uzavřelo úvodní polovinu tabulky, se obešlo bez překvapení. To znamená, že plný bodový zisk si připsaly oba celky SKK Jičín.

V domácím prostředí rozhodlo A družstvo Jičína o svém přesvědčivém vítězství nad Kolínem hned v úvodu, kdy fanoušky potěšila pěkným výkonem a výhrou jak Maruška Říhová (539:480), tak v tomto utkání nejlepší z domácího týmu Dana Viková (563:506). Ve zbývajícím průběhu již domácí hráčky víceméně kontrolovaly získaný náskok a dovedly zápas k výhře 6:2 o 88 kuželek.

To vedoucí tým tabulky, Jičín B, naopak nechal v úvodu domácí Spartu Kutná Hora v naději, když za stavu 1:1 ztrácel na domácí celek jedenáct kuželek. V dalším průběhu však kuželkářky Jičína potvrdily svou dominanci v soutěži a vyrovnanými výkony již nedaly domácím hráčkám žádnou šanci na zisk dalšího dílčího bodu. Kaanová zvítězila (539:511), Kučerová (534:488), Portyšová (543:532) a Pristandová (547:478). To znamenalo nakonec vítězství 7:1 o téměř 150 kuželek.

V sobotu od třinácti hodin nastoupí na domácích drahách v roli jasného favorita hráčky Jičína A proti předposlednímu celku TJ Neratovice. B tým má již volno. Od 10 hodin bude tomuto ligovému zápasu předcházet souboj mužských B týmů Jičína a Rychnova nad Kněžnou o postavení na medailových příčkách po podzimní části Východočeské divize.    (jji)