Přestože se jen velmi těžko vyrovnávalo s odchodem Jana Bíny do německé Bundesligy, se i letos představí v nejvyšší soutěži. Soupiska pro letošní ročník zaznamenala jedinou změnu, když A týmu budou minimálně pro podzimní část chybět zkušenosti Pavla Kaana, který zahájí sezónu v C týmu SKK Jičín. K oporám se svými výkony jistě zařadí Jiří Drábek. Jičín stále hodně spoléhá na své odchovance a stabilní hráče A týmu Jaroslava Soukupa, Lukáše Vika, Josefa Vejvaru, Pavla Loudu, které stejně jako loni doplní ambiciózní mládí Honza Ringel a nově i aktuálně nejlepší dorostenec Jičína Jaroslav Soukup ml.

Svou prvoligovou misi zahájí hráči SKK Jičín na domácích drahách v sobotu 16. září od 14.00 hodin proti nováčkovi soutěže KK Zábřeh.

Muži B se pokusí navázat na velmi vydařenou jarní část třetí kuželkářské ligy (V. Pavlata, T. Pavlata, V. Řehák, J. Kříž, M. Mazáček, P. Kolář), do sestavy se vrací Vladimír Řehák, pokud bude stejně jako v předchozích letech fungovat velmi dobrá spolupráce s C týmem a družstvu se vyhnou zdravotní či pracovní absence, tak má na to bojovat minimálně v poklidném středu tabulky. Letošní ročník zahájí rezerva SKK Jičín rovněž na domácích drahách 16. září od 17.30 hodin proti TJ Sokol Benešov.

Pokud kádry obou ligových týmů SKK Jičín zaznamenaly pouze kosmetické změny, tak mezi ženami došlo doslova k zemětřesení. To způsobilo, že po dlouhých letech přihlašuje Jičín do ligových soutěží pouze jeden tým žen! Ten se představí v nejvyšší soutěži a realisticky je potřeba říci, že záchrana elitní soutěže by byla opravdu milým překvapením. Navíc ne všechny hráčky devítičlenného širšího kádru mohou být vhledem k mateřským povinnostem k dispozici pro všechna utkání. V soubojích s nejlepšími českými celky se o malý zázrak pokusí družstvo ve složení: M. Kolářová, L. Vávrová dříve Tomášková, M. Nožičková, M. Říhová, M. Hercíková, A. Šedivá, D. Viková, H. Šámalová a P. Abelová.

Soutěžní ročník začne pro tým žen SKK Jičín stejně jako loni utkáním s Přerovem a jistě by bylo zajímavé, kdyby se opakovala i další paralela z loňského ročníku, a to překvapivý bodový zisk Jičína proti favorizovanému medailovému adeptu nejvyšší soutěže! Jičín bude mít nyní výhodu domácího prostředí, začátek utkání je v sobotu 16. září na kuželně V lipách od 10 hodin.

(jk)