Sadská v utkání s Českými Velenicemi byla ale nakonec ráda za jeden bod, který vydolovala až v koncovce, Jičín tak zvýšil svůj náskok v čele tabulky již na čtyři body. V Jičíně se představil předposlední celek tabulky Náchod – Č. Kostelec, ale rozdíl deseti příček, osmnácti bodů a více jak 130 kuželek v průměru na jedno utkání nebyl ani trochu vidět! Hosté odehráli jedno ze svých nejlepších utkání sezony a drželi domácí hráče i zaplněnou jičínskou kuželnu v napětí do samého závěru.

V úvodu oba souboje skončily na dráhy nerozhodně 2:2 a o bodech tak rozhodoval vyšší počet shozených kuželek. Jan Bína o osm kuželek zvítězil (583:575), Josef Vejvara o třináct prohrál (559:572). Stav utkání byl tak po první třetině nerozhodný 1:1 a hosté měli pět kuželek k dobru. V prostřední části potvrdil Ladislav Beránek ambice do něj vkládané a v nejlepším výkonu domácího celku získal druhý bod pro Jičín výhrou 604:573. Hosté však kontrovali skvělým výkonem Jana Adamů proti Pavlu Kaanovi (611:575) a navýšili za stavu 2:2 svůj náskok na deset kuželek!

V koncovce Lukáš Vik svedl na každé dráze vyrovnaný souboj s Danielem Barcarem, ale koncovka mu nevyšla, vždy dráhu těsně prohrál a tím i celý duel (558:576). Jako rozhodující se ukázal závěrečný duel zápasu. Domácí Jaroslav Soukup hrál parádně, kdežto náchodský Tomáš Adamů jako jediný hráč v zápase nedokázal pokořit hranici alespoň 550 shozených kuželek, a to se stalo rozhodujícím momentem do té doby naprosto vyrovnaného duelu. Soukup výhrou 596:532 dovedl Jičín k důležité výhře 5:3 o 36 kuželek.

Po týdenní ligové přestávce půjde v boji o čelo tabulky do tuhého, kompletní kvartet ze špice tabulky se představí na kuželnách soupeřů a nejtěžšího soupeře bude mít jednoznačně vedoucí Jičín, neboť jej čeká okresní derby na půdě SKK Hořice. Utkání začne v sobotu 21. února v 10 hod.

Derby s Náchodem napoví o šanci na záchranu první ligy

Jičín – Hostující celky uhrály v utkáních šestnáctého kola první ligy žen jedno vítězství a jednu remízu. Bohužel Jičínu se KK Zábřeh překvapit nepodařilo. Východočeškám vůbec nevyšel vstup do zápasu, když hned během úvodní třicítky nabraly ztrátu 32 kuželek a rozdíl mezi oběma celky narůstal i v dalším průběhu střetnutí. Domácí tým výkonem rozhodně neoslnil, ale jeho vyrovnanost se všemi výkony nad hranicí 510 shozených kuželek rozhodla.

Přes tuto metu se na straně hostujícího celku dostaly pouze Lenka Tomášková 530 a Jana Abrahámová 531. Oba tyto náhozy také znamenaly zisk bodů. Jičín tedy podlehl 2:6 a po překvapivé výhře Husovic ve Valašském Meziříčí klesl již na poslední příčku tabulky. O oživení nadějí na záchranu napoví východočeské derby s Náchodem, které bude po týdenní přestávce sehráno v Jičíně 21. února od 13 hod. 

Kuželkářky SKK Jičín B ztratily s Žižkovem cenný bod

Jičín – Dvanáctým kolem pokračovala druhá nejvyšší kuželkářské soutěže žen. Družstvo SKK Rokycany vyhrálo v Ústí a využilo domácích zaváhání Jičína B i Kolína k získání dvoubodového náskoku v čele tabulky. V Jičíně bylo domácí družstvo jasným favoritem, neboť předposlední celek tabulky SK Žižkov Praha v letošním průběhu ligy ještě nedokázal, do duelu na jičínské kuželně, na drahách soupeřek vybojovat ani jeden bod. Jenomže skvěle zvládnutý úvod Žižkova domácí zaskočil.

Kateřina Katzová nejlepším výkonem kola a svým letošním maximem 602(!), byla tentokrát nad síly velmi dobře hrající Evy Kammelové 583! Daleko více však mrzela prohra zkušené Dany Vikové o jedinou kuželku s Hedvikou Mizerovou (542:543). Skóre 0:2 však v prostřední části vyhecovalo domácí dvojici Michaela Nožičková 588 – Marie Kolářová 572 ke skvělým výkonům. Rázem tak bylo vyrovnáno na 2:2 a Jičín se tak dostal do výrazného vedení v celkově poražených kuželkách. Do koncovky pak nastupovala dlouhodobě nejsilnější týmová dvojice Nela Pristandová s Petrou Abelovou.

Jičínská Petra Abelová (561) hrála dobře, ale další sezonní maximum hostující hráčky, tentokrát 591 v podání Řehánkové, jí nedalo šanci na zisk rozhodujícího třetího bodu pro Jičín. A když v koncovce dramatického souboje s Lenkou Boštickou o dvě kuželky neuspěla ani Nela Pristandová (527:529), dokázal Žižkov vybojovat svůj první letošní bod z venku po remíze 4:4. Oba celky dosáhly na své sezonní maximum, ale pro Jičín má hořkou příchuť, neboť ztracený bod může v konečném účtování mrzet. Další duel čeká ženy SKK Jičín B v sobotu 21. února v Ústí nad Labem.    Jiří Kapucián