Právo účasti na dvoudenních mistrovstvích republiky si vybojovalo devět zástupců jičínského klubu. Pěti z nich se podařilo postoupit do nedělního finále, kde vybojovali i dva cenné kovy!

Úspěšná sezona

Největší naděje vkládali jičínští do dorostence Honzy Bíny. Ten prožil fantastickou sezonu, když byl nejlepším hráčem dle průměru v dorostenecké lize a byl i nejlepším hráčem druholigového mužského A týmu. Výborné výkony mu vynesly i nominaci na Světový pohár dorostu (12.-13. května v Brně)! Ve Valašském Meziříčí předvedl první den velmi dobrý výkon 573 kuželek, což ve vyrovnaném startovním poli stačilo na 7. místo. Nejlepších 16 hráčů si vybojovalo postup do nedělního sprintu na 2x20 HS, velmi napínavé a divácky atraktivní disciplíny.

A tam Bína ukázal nejen kuželkářské kvality, ale i velmi pevné nervy! Ve sprintu se hraje o dva dílčí body, v případě rovnosti 1:1 pak rozhodují o postupu tři hody do plných (tzv. sudden victory). Bína začal soutěž výhrou 2:0 v osmifinále. Ve čtvrtfinále se již ale při rovnosti bodů 1:1 proti libereckému Paškovi rozhodovalo v sudden victory, a protože první série tří hodů skončila remízou, rozhodla až druhá série! Bína rozstřel vyhrál 42:38. Naprosto stejný scénář se odehrál v semifinále proti Goreckému z Luhačovic – opět stav 1:1 a opět první sudden victory skončila remízou! Znovu tedy rozhodovala až druhá série a opět výhra jičínského dorostence 42:38! Ve finále již pak Bína nedal žádnou šanci kunžackému Brtníkovi a může se tak právem radovat ze zlaté medaile!

Druhou medaili vybojoval junior Jiří Drábek ve Vracově. Za 581 kuželek v nedělním finále si vysloužil bronzovou medaili! V kombinaci 2x120 HS, kde se sčítají výsledky obou dnů, skončil na 4. místě, když mu na druhou medaili scházely pouhé dvě kuželky. Již několik medailí přivezly v minulých letech z republiky seniorky Marie Kolářová a Alenka Šedivá. Obě dvě ukázaly i letos ve Vrchlabí, že patří k těm nejlepším v této kategorii. Na medaile to sice nestačilo, ale i tak předvedli dobrý výkon.

Hráči SKK Jičín na mistrovstvích republiky určitě nezklamali a především zlatá medaile Honzy Bíny je velikým úspěchem. Snad bude jičínský klub stejně dobře reprezentovat i na Světovém poháru dorostenců v Brně.⋌(pk)