Na rozdíl od premiérového dějství v Brně z něho tentokrát těsným rozdílem lépe vyšla Hvězda, která obsadila celkové páté místo a předčila šestý Hradec. Pozoruhodné je, že po dvou kolech mají oba východočeské týmy shodný počet hlavních i pomocných bodů, což v extraligovém pořadí dává kuriózní „remízu“.

Atleti Hvězdy vylepšili o deset bodů a jeden stupínek svoje umístění z Brna. Nejlépe bodujícím pardubickým závodníkem se tentokrát stal běžec Matěj Hřebačka, který zvítězil na 5000 metrů časem 14:21,08 min a k tomu přidal šesté místo na patnáctistovce, když doběhl za 3:55,85 a celkem přispěl do oddílové pokladnice dvaceti body. Chodecký závod na 10 km opanoval Michal Morvay a získal 15 bodů, což je nejvyšší možný zisk, jaký lze za vítězstvív disciplíně a kvalitu dosaženého výkonu získat. Dařilo se rovněž dalším pardubickým atletům, ať to byl Adam Hriň v trojskoku a dálce, kladivář Jan Doležálek (třetí muž ve své soutěži), Adam Smolka (druhý na čtvrtce překážek), chodec Lukáš Gdula či Marek Strnad (třetí na 1500 metrů).

Atleti Sokola Hradec Králové jsou nováčky letošního ročníku extraligy, v níž startují po 59 letech! A v Plzni prokázali, že se v ní dobře zabydleli, zisk 138 bodů svědčí o jejich kvalitách. Na nejlepší umístění dosáhl Štěpán Štefko druhým místem na 110 metrů překážek (14,33), štafeta 4 x 100 metrů se sprintery Blažkem, Štefkem, Igazem a Klvaňou, když doběhli na druhém místě nejlepším výkonem historických tabulek oddílu 41,62, a dále skončila druhá také štafeta 4 x 400 metrů ve složení Štěpánek, Desenský, Hájek a Šantavý (3:20,49). Třetí ve výšce byl Marek Bahník (210). Nejvíce bodů na klubové konto zapsali Štefko (24,5), Bahník (17) a Jakub Šantavý (16,75).

Vrcholem extraligy bude zářijové mistrovství České republiky družstev v Hodoníně, jehož se zúčastní všech osm účastníků a společně s nimi tři vítězové jednotlivých skupin prvoligové soutěže. Výsledky tohoto mítinku urči jak letošního republikového šampióna, tak sestupující týmy do nižší soutěže.

Atletická extraliga mužů – pořadí po 2. kole: 1. VSK Univerzita Brno 16, 2. AK Škoda Plzeň 13, 3. TJ Dukla Praha 12, 4. A. C. TEPO Kladno 10, 5. – 6. TJ Sokol Hradec Králové a Hvězda Pardubice 7 (284 pomocných bodů), 7. SSK Vítkovice 4, 8. PSK Olymp Praha 2.

1. liga ženy skupina B – pořadí po 2. kole: 1. TJ Sokol Kolín-atletika 18, 2. TJ VTŽ Chomutov 15, 3. TJ LIAZ Jablonec nad Nisou 13, 4. Atletika Stará Boleslav 13, 5. 5. AC Slovan Liberec 9, SK Jeseniova Praha 8, 7. TJ Sokol Hradec Králové 7, 8. AC Mladá Boleslav 4, 9. A. C. Sparta Praha 2.

2. liga muži skupina C – pořadí po 2. kole: 1. SK Nové Město nad Metují 15, 2. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 15, 3. AC TJ Jičín 12, 4. TJ Jiskra Litomyšl 10, 5. Atletika Chrudim 8, 6. Hvězda Pardubice B 5, 7. Lokomotiva Trutnov 4, 8. AC Pardubice 2.

2. liga ženy skupina C – pořadí po 2. kole: 1. SK Nové Město nad Metují 14, 2. AC Pardubice 14, 3. Atletika Chrudim 12, 4. Hvězda Pardubice 11, 5. Lokomotiva Trutnov 8, 6. AC Vysoké Mýto 5, 7. AC TJ Jičín 4, 8. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 3.