V utkání byly k vidění tři šestistovky. Nejprve srazil 609 kuželek Dominik Ruml, ke kterému se přidal Jaromír Šklíba (605). V barvách hostů byl nejlepším hráčem Lukáš Vik, jenž v minulosti oblékal dres Hořic (619). „Naše výhoda je ve vyrovnanosti všech hráčů, říká zkušený hořický kuželkář Radek Kroupa. 

Hořice jsou v popředí nejvyšší soutěže. Čím si to vysvětlujete? 
Je znát, že máme sedm vyrovnaných hráčů. Nemáme tam vyloženě hvězdu, pokaždé zahraje výborně někdo jiný. Kdokoliv nastoupí, může se vytáhnout. Ta vyrovnanost je hodně znát, a proto jsme tam, kde jsme.

Jako posila přišel Pavel Nežádal. Jak k jeho přestupu došlo?
Bylo nás šest, potřebovali jsme sedmého hráče, a tak jsme sháněli. Dohodli jsme se přes Jaromíra Šklíbu. Pavel Nežádal hrál ve Vrchlabí první ligu a následně měl pauzu kvůli zranění kolene. Postupně se pak do toho začal dostávat, měl chuť hrát, a tak jsme se domluvili. Pro nás je to výhoda i díky jeho cestování. Do Hořic jezdí právě se zmiňovaným Jaromírem Šklíbou. 

Jak jste s jeho výkony zatím spokojení? 
Panuje naprostá spokojenost. Pavel dobře zapadl do kolektivu jak lidsky, tak i výkonnostně. 

V sobotu jste ovládli okresní duel s týmem SKK Jičín. Jak hodnotíte domácí zápas?
Vždycky je důležité dobře vstoupit do zápasu, a to se nám podařilo. Dominik (Dominik Ruml – pozn. autora) to zvládl perfektně, já jsem také začal dobře, ale potom to bylo horší. Důležité bylo, že jsme udrželi náskok v kuželkách. Potom přišla důležitá výhra Vojty (Vojtěch Tulka – pozn. autora) s Drábkem, což je jejich nejlepší hráč. Vojtovo vítězství určitě bylo překvapením. Jaromír pak zahrál také perfektně a náskok jsme udrželi bez nějakého dramatu až do konce. Byl to takový relativně poklidnější zápas.