Nejúspěšnější sportovci Královéhradeckého kraje za rok 2014 byli oceněni. Královnou úterního galavečera se stala běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Devětadvacetiletá česká reprezentantka si vítězství v anketě, kterou pořádá KHKO ČUS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, agenturou Sport Action a Deníkem,  vysloužila hlavně pátým místem na olympijských hrách v Soči.

„Moc si tohoto ocenění vážím," neskrývala radost Eva Vrabcová-Nývltová při vyhlášení v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Trutnovskou běžkyni zároveň čtenáři Deníku vybrali za svoji sportovní Hvězdu.

Mezi jednotlivci skončil druhý náchodský plavec a český rekordman Pavel Janeček, třetí byla skibobistka Stanislava Preclíková z Dobrušky.

Kolektivům dominovaly basketbalistky Sokola Hradec Králové, mezi mládežníky byli nejlepší hokejoví mistři republiky – mladší dorostenci Královských Lvů Hradec Králové.

Zlatá olympijská snowboardistka Eva Samková opanovala kategorii „krajánek" za skvělou reprezentaci kraje, cenu za ni přebíral její otec Roman. Druhá byla tenistka Tereza Smitková, která si i ve svém nabitém programu našla čas na galavečer.

„Začíná nám evropská tour, jsem na skok doma, ale hned zase odjíždím do Prostějova a pak na další turnaj," hlásila hradecká rodačka Smitková, která zrovna dorazila ze zámoří.

Novoměstský atlet Dominik Sádlo se stal nejlepším mládežnickým sportovcem v kategorii od 15 do 19 let, mezi žáky do 15 let vyhrál skibobista Dominik Harnach. Nejlepším handicapovaným sportovcem byl vyhlášen tenista Ondřej Sedliský. Ocenění se dostalo také úspěšným trenérům a zasloužilým funkcionářům.

Galavačer, nad nímž převzali záštitu hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink,  nejen oceňoval úspěšné sportovce, ale i bavil přítomné diváky a hosty. O to se zasloužil moderátor  Radek Šilhan, dále zpěváci Lešek Semelka, Kristýna Šebíková či artista Petr Šmaha, líbilo se i vystoupení mladých moderních gymnastek a členek hradeckého Aerobic Clubu.

Královnou je běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová
Hradec Králové - Královéhradecký kraj zná nejúspěšnější sportovce za rok 2014.
V anketě, kterou pořádá KHKO ČUS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, agenturou Sport Action a Deníkem zvítězila a královnou úterního galavečera se stala běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Devětadvacetiletá česká reprezentantka si vítězství v anketě vysloužila hlavně pátým místem na olympijských hrách v Soči. Trutnovskou běžkyni zároveň čtenáři Deníku vybrali za svoji sportovní Hvězdu.
„Sportovcem Královéhradeckého kraje jsem se stala poprvé a moc si toho vážím. V našem kraji je spousta skvělých sportovců a to, že jsem vyhrála zrovna já, je pro mě obrovská pocta. A že jsem ještě navíc i Hvězdou čtenářů Deníku, to jsem se dozvěděla až při vyhlášení. To je pro mě minimálně stejné ocenění, protože občas se takovéto ankety absolutně neshodují s vyhlášeným sportovcem. To, že mě vybrala i veřejnost, je naprosto fantastické," neskrývala radost Eva Vrabcová-Nývltová.