V kategorii OPEN zvítězil Zak Maytum, mezi ženami Marie Bougourd a v juniorech Connor Ferguson. Street luge a classic luge ovládl Mikel Echegaray Diez.

Po čtvrtečních a pátečních kvalifikacích se v sobotu konal samotný závod, který byl velmi dramatický a poznamenaný několika pády. Oproti loňskému ročníku letos jízdy nezkomplikoval déšť a závodníci tak mohli předvést svůj nejlepší výkon. Do finálových jízd, které den uzavíraly, postoupili vesměs favorité. V kategorii OPEN byl jedním z adeptů na vítězství Patrick Switzer, který závod vyhrál již v roce 2011. Ten se ale nakonec umístil jako třetí.

Čeští jezdci se sice na stupně vítězů nedostali, i tak ale dosáhli první desítky, když Lenka Salačová obsadila mezi ženami 6. místo a junior Vojta Žáček dosáhl na 8.místo. V nejsledovanější a nejpočetnější kategorii OPEN se hned pět českých jezdců probojovalo skrz kvalifikaci do elitních 64 jezdců, kteří mohli v sobotu závodit.

Další mezinárodní závod s názvem Grim Mountain v downhillovém skateboardingu se koná 31.7.-3.8. 2013 v Nové vsi v Horách nedaleko Litvínova.

Níže najdete výsledky všech kategorií. Dále ke zprávě řikládám fotografie ze závodu a odkazy na naše stránky a facebookový profil, kam vkládáme fotogalerie z akce.

Open

1. Zak Maytum
2. Adam Persson
3. Patrick Switzer

Junior

1. Connor Ferguson
2. Esaja Ekman
3. Phillipp Schickor

Women

1. Marie Bougord
2. Jolanda Wogler
3. Tamara Prader

Classic Luge

1. Mikel Echegaray Diez
2.Pablo Fouz Rey
3. Constantin Weigl

Street Luge

1. Mikel Echegaray Diez
2.Abdil Mahdzan
3. Alexander Frischauf

Další fotogalerii se snímky ze čtvrtečních a pátečních jízd naleznete ZDE: