Kozákov Challenge je nejprestižnějším závodem na českém území, kde se každoročně schází na 150 elitních jezdců z celého světa. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž se z kopce pořítí rychlostí až 100 km/h. Napínavý závod loni přilákal na 8 tisíc diváků a neušel pozornosti významných českých médií.

Závod čítá tři disciplíny-longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 – 90 km/h, classic luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže v rychlosti 90 – 100 km/h, a street luge, druhou kategorii vleže, jejíž maximální rychlost se pohybuje mezi 95 a 105 km/h.

Trať
Závodní trať je dlouhá přibližně 2,5 km a nabízí dva dlouhé rovné úseky, kde závodníci naberou maximální rychlost, tak prostřední technickou pasáž a serpentiny, které prověří schopnosti každého jezdce. O předjíždění a pády není tedy v závodě nouze, přičemž bezpečí závodníků a diváků zajistí záchranné sítě a tisíce slaměnných balíků.

Závodníci
Závodu se pravidelně účastní ti nejlepší světoví jezdci jako je Patrick Switzer, vítěz světového šampionátu z roku 2012, nebo Kevin Reimer, který sérii vyhrál loni. Z českých jezdců se můžete těšit na Lenku Salačovou, která se v roce 2012 jako první Češka postavila na stupně závodu IDF, nebo Pavla Zajíce, který absolvoval mimo jiné i nejrychlejší závod světa v Brazílii.
Závodu Kozákov Challenge se navíc každým rokem účastní víc a víc mladých českch jezdců, kteří se jistě pokusí renomovaným závodníkům šlapat na paty. Nebude chybět Vojta Žáček, který loni skončil v kategorii juniorů sedmý nebo Jarda Kafka, který v kategorii classic luge skončil šestý.

Diváci se tedy jistě mohou těšit na dramatické a vypjaté souboje. V případě zájmu rádi s vybraným jezdcem domluvíme pro média interview.

Zázemí na vrcholu kopce zajišťuje kemp a velký party stan, kde můžete v pauzách mezi jízdami odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne.

Program
V úterý a ve středu proběhnou vždy od 10 do 18 hodin volné jízdy (tzv. freeridy). Ve čtvrtek a pátek je od 14 do 18 hodin na programu kvalifikace. Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin. V sobotu večer proběhne vyhlášení vítězů a závěrečná párty.

Večerní program zpestří vystoupení Djs, tematické party a exkluzivní promítání dokumentu skupiny Longboard Girls Crew OPEN, který mapuje cestu nejlepších světových longboardových jezdkyň do Izraele.

Party Stan:
DJ's every nights.
23. 7. – Promítání: Longboard Girls Crew OPEN, Fat Free Boys DJ set
24. 7. – Párty Radia 1 – Jiří Burian / Zeněk Lichnovský
25. 7. – DJ's Twisted Nipples
Více informací naleznete také na facebooku. ⋌(tz)