Jičínští na palubovce soupeře zažili velice špatný vstup do utkání. „Prohrávali jsme 0:5 a měli strach, aby to nebylo ještě horší, ovšem nepříznivý stav nás dokázal nakopnout a skóre jsme dotáhli na poločasovou remízu," řekl po utkání jičínský trenér Petr Babák.

Nástup do druhé půle ale naopak Jičínským vyšel. „Po přestávce jsme si vybudovali náskok, i když nás to stálo spousty sil, protože jsme zahodili dost šancí. Často se zbytečně dostáváme pod tlak, ale doufám, že tohle venkovní vítězství nám pomůže. Kopřivnice byla sice oslabená o tři hráče, ale je to silný tým. Doma remizovala s vedoucími Lovosicemi a porazila Hranice. Pro nás se jedná o dva velice důležité body. Rádi bychom na ně navázali i v dalších zápasech," dodal Petr Babák.

Nadcházející duel
HBC Ronal Jičín (9. místo, 4 body – Tatran Litovel (11. místo, 2 body).

Nadcházejícího soupeře Jičína, Litovel, již v minulém utkání vedl z pozice hlavního trenéra Michal Hradil, který nahradil Aloise Lasovského. Před domácím publikem jeho svěřenci nestačili na silnou Karvinou (30:35).

„Prohráli jsme, takže to nebyla úspěšná premiéra. Čeká nás hodně práce, ale když budou mít hráči chuť makat, můžeme se někam posunout," řekl Hradil.
Cílem Tatranu je pochopitelně vylepšit dosavadní nepříznivou bilanci, aby měl na konci základní části soutěže šanci umístit do desátého místa, které zaručuje v příštím ročníku vstup do společné česko-slovenské ligy.

„Těžko se k tomu v této chvíli víc vyjadřovat. Šanci mají všechny celky. V našem případě bude záležet, jak se dokážeme popasovat s tréninky, kolik se nám jich podaří při pracovním vytížení hráčů absolvovat," uzavřel trenér Litovle.

Favoritem zítřejšího utkání jsou určitě Jičínští, kteří se budou snažit potěšit své fanoušky první domácí výhrou v sezoně. Utkání má výhoz v netradičním čase (19.00).