Královští sokoli (9. místo, šest vítězství - deset porážek) už nedávno s tímto sokem hráli, před dvěma a půl týdne na palubovce Brňanů (5. místo, osm vítězství - šest porážek) padli rozdílem jedenácti bodů (82:93). Oběma celkům tehdy chyběli klíčoví pivoti - Brnu Puršl, Hradci Lošonský. Oba se již vrátili do sestav a dnes by měli nastoupit. Východočeši by si ještě přáli, aby figuroval v sestavě i klíčový rozehrávač Stamenkovič, bez něhož je hra týmu hodně bezzubá.

Hodně natěsno bránil srbský křídelník v královéhradeckých barvách Nemanja Barač (č. 8) nymburského Martina Kříže. Jinak ale měli domácí hráči spoustu volného prostoru.
Nakládačka. Sokoli bez Stamenkoviče na mistra nestačili

„V tomto zápase musíme být koncentrovaní celých čtyřicet minut. Brno hraje rychlý a agresivní basketbal, který nám bohužel vůbec nesedí. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, tak naše družstvo musí omezit počet ztrát a nenechat se rozhodit tvrdou hrou soupeře,“ nabádá Lukáš Rovenský, asistent trenéra Královských sokolů.

Moravský celek přivedl před sezonou do svého kádru několik posil a teď oznámil další. Staronovým hráčem se stal Davell Roby, v loňské sezoně nejproduktivnější basketbalista týmu.