Druhý špatný výkon. Házenkáři Jičína po extraligové prohře v Brně propadli i ve čtvrtfinálovém utkání Českého poháru s Karvinou. Zápas byl vyrovnaný pouze do patnácté minuty. Poté Karvinští odskočili a do poločasu si vytvořili komfortní osmibodový náskok.

„Jsem zklamaný, že jsme před domácím publikem předvedli takový výkon, kdy jsme už v poločase prohrávali velikým rozdílem a v podstatě se už rozhodlo o výsledku,“ řekl k utkání trenér jiřínského Ronalu Petr Mašát. Ve druhém poločase si úřadující extraligový šampion držel pohodlné vedení, naopak domácím se nedařilo. „Mrzí mě přístup našich zkušených hráčů. Na plné čáře nám propadla obrana, která byla naprosto bez agresivity. Postup v poháru jsme Karviné dali na zlatém podnose,“ dodal Mašát.

Karviná si díky přesvědčivé výhře zajistila postup do semifinále Českého poháru. „Vyšel nám začátek, vedli jsme už v první půli a to se potom hraje dobře. Dopadlo to tak, jak jsme chtěli, hlavně jsme se příliš nechtěli unavit před ligovým zápasem, kdy se v neděli na domácí palubovce utkáme znovu s Jičínem,“ zhodnotil zápas i trenér hostů Marek Michalisko.

Právě s Karvinou se střetne Jičín znovu hned v neděli, kdy od 10.15 na palubovce soupeře nastoupí k extraligovému utkání.

Jičín by potřeboval bodovat, ale pokud chce pomýšlet na úspěch, musí se zlepšit především v obranné fázi, ve které v domácím pohárovém utkání propadl.