Počasí si pořadatelé v Hořicích snad objednali, když po oba závodní dny svítilo sluníčko a nepršelo. A jak se jezdcům v Hořicích dařilo napříč kubaturami?

SP 125

První nedělní závod odjela nejslabší třída Sportproduction 125. V ní se z vítězství radoval velice zkušený borec Radek Lamich, který po pěkném souboji porazil italského závodníka žijícího v Hořicích Pierra Coppu. „Závod byl fantastický, zábavný, plný předjížděcích manévrů na čele, druhé místo je skvělé,“ uvedl Coppa. Radost domácímu publiku udělal i hořický pilot Lukáš Fikker, který skončil třetí.

1. Radek Lamich, 2. Pierre Coppa, 3. Lukáš Fikker.

Do 600 CCM

1. závod: V prvním dopoledním závodě byl nejrychlejší pětinásobný mistr světa Endurance a loňský mistr v seriálu IRRC Matthieu Lagrive z Francie, který zvítězil stylem start – cíl. Druhý dojel závodník z Vysočiny Kamil Holán. Třetí místo vybojoval mladíček Petr Wiesenberg.

1. Matthieu Lagrive, 2. Kamil Holán, 3. Petr Wiesenberg.

2. závod: Francouzský závodník Matthieu Lagrive dokázal vyhrát i druhé klání, když znovu porazil Kamila Holána. Na stupních vítězů je tentokrát doplnil Michal Vecko jezdící za AMK Městec Králové. 1. Matthieu Lagrive, 2. Kamil Holán, 3. Michal Vecko.

GP 125/Moto 3 + GP 250

Na start se postavily pouze dva stroje specifikace Moto 3, proto startovali s GP 125 najednou. Nejrychlejší byl v Moto 3 Michal Dokoupil, který dojel na prvním místě i celkově. V GP 125 si pro desáté vítězství na 300 zatáčkách Gustava Havla dojel Patrik Kolář, který tím vyrovnal Bohumila Stašu a za rok bude útočit na jeho překonání. V třídě GP 250 se z výhry radoval David Řezáč před Lukášem Walterem a Karlem Matušem.

Moto3: 1. Michal Dokoupil
GP 125: 1. Patrik Kolář
GP 250: 1. David Řezáč

Supermono

V této třídě byl jasným favoritem Ir Shaun Anderson, který svoji roli jasně potvrdil a vyhrál suverénním způsobem před Petrem Najmanem.

1. Shaun Anderson, 2. Petr Najman, 3. Libor Kamenický.

Nad 600 CCM

Královská třída superbiků měla dva favority. Domácího Marka Červeného a Němce Didiera Gramse, oba si dojeli po jednom vítězství. 1. závod: Marek Červený vystřelil jako raketa a rychle vedl, jenže ve druhém kole udělal chybu a spadl. Pro výhru si tak dojel zaslouženě Didier Grams.

1. Didier Grams, 2. Kamil Holán, 3. Aleš Nechvátal.
2. závod: Krásný souboj vyhrál těsně Červený před Gramsem.
1. Marek Červený, 2. Didier Grams, 3. Aleš Nechvátal.

Supertwin

Parádní podívanou zde nabídl Petr Najman s Davidem Hanzalíkem, první jmenovaný vyhrál ani ne o půl vteřiny. Na stupních je doplnil Jan Markalous.

1. Petr Najman, 2. David Hanzalík, 3. Jan Markalous.