Zajímavý program

V minulých dnech tedy hráči přípravky (takzvaného Talenťáčku), minižáků, mladších a starších žáků, zavítali v doprovodu svých trenérů a vedoucích týmů do krásného prostředí rekreačního zařízení Eden v Jinolicích. Již potřetí se kempu zúčastnili také nejmenší házenkáři, „špunti“ ve věku čtyři až šest let, kteří na tréninkový kemp dojížděli v takzvaném denním režimu, přibližně od 8.30 do 16.30 hodin.

Tradičního soustředění se celkem zúčastnilo sedmdesát hráčů, na které dohlíželo deset trenérů a funkcionářů klubu. V tréninkových jednotkách byl kladen důraz především na zvyšování fyzické kondice, a tak všichni házenkáři dokonale poznali lesy v okolí rekreačního střediska. Pamatováno však bylo také na zdokonalování základních házenkářských dovedností.

Kromě samotného trénování byl pro všechny zúčastněné připraven pestrý a zajímavý program s celou řadou různých soutěží a her (například běh do vrchu, cross v lese, různé štafetové běhy, hry ve venkovním bazénu, raft atd.) o hodnotné ceny v podobě sladkostí a suvenýrů věnovaných sponzory házenkářského klubu.

Všichni hráči byli rozděleni do šesti družstev, která v průběhu celého soustředění bojovala o putovní pohár. Samozřejmě, že nechyběla ani tradiční a s napětím očekávaná noční stezka odvahy a závěrečný „táborák“.

Doufejme, že kemp házenkářů byl dobrou přípravou pro nadcházející náročnou sezonu a přinese své ovoce v podobě kvalitních výsledků mládežnických družstev a dobré reprezentace města Jičína, podobně jako v uplynulém soutěžním ročníku. (bama)