Na štítu zůstaly všechny severské štafety i favorizovaná štafeta Norska.
Ve stínu zlatých medailí zůstalo skvělé umístění v klasické trati, kde startovalo 130 juniorů. Na pátém místě doběhl Štěpán Kodeda a na 8. místě Jan Beneš.
Rozpačití jsme byli ze zpráv o výsledku na krátké trati. Štěpán Kodeda – sedmnáctý a obhájce titulu mistra světa na této trati, Jan Beneš, až na 32. místě. Teprve po příjezdu domů nám Hóna Beneš sdělil, jakou měl smůlu.

Kvalifikace

Při kvalifikaci na Middl (krátká trať) se nešťastně nabodl na klacek, který si vrazil pod kůži nad kolenem pravé nohy. V cíli to bylo sice osmé místo a postup do finále, ale také nemocnice a osm stehů. Další den se běželo finále. S takovým zraněním však neměl nárok na obhájení světového titulu.
Byla to zkouška, zda bude moci nastoupit ke štafetovému běhu. Hóna Beneš, ač obvázaný a s injekcí proti bolesti, ke štafetě nastoupil. Běžel výborně a na druhém úseku rozhodujícím způsobem přispěl k českému zlatu. Je to další skvělý výsledek zástupců jičínského Sportcentra.