Na domácím tatami se představila i šestice domácích judistů. Svůj životní výkon předvedl v hmotnostní kategorii do 90 kg Petr Matějka, který se po 3 vítězných utkáních utkal ve finálovém boji s favorizovaným reprezentantem ČR Jindřichem Turkem z USK Praha. V tomto utkání uplatnil Turek své zkušenosti a zvítězil na 3 tresty pro jičínského judistu.

Cenná je zejména jeho semifinálová výhra nad plzeňským Dědečkem, který je mnohonásobný medailista z republikových šampionátů. Petr tak získal zaslouženě stříbrnou medaili.

V téže kategorii se představil i Jakub Krejčík, který s bilancí jednoho vítězství a 2 porážek obsadil 9. místo.

V kategorii do 81 kg se představil nejlepší jičínský judista současnosti Michal Vaníček, který po velmi dobrém výkonu získal bronzovou medaili. Cestu do finále mu zastavil jeho tradiční soupeř, reprezentant ČR Václav Sedmidubský po vyrovnaném průběhu utkání. O jeho vítězství rozhodl jediný trest pro Michala. který tak rozšířil svou velmi početnou medailovou sbírku o další cenný kov. V téže hmotnostní kategorii se po dvouleté odmlce představil i Jan Bušta, který podal sympatický výkon a s bilancí 3 vítězství a 2 porážek obsadil velmi pěkné 7. místo.

V hmotnostní kategorii do 66 kg se představil junior Tadeáš Čeřovský, který na své mnohem zkušenější soupeře ještě nestačil a skončil na děleném 9. místě.

V hmotnostní kategorii do 73 kg se na domácím tatami nedařilo Jakubovi Zachovalovi, který ve svém úvodním zápase svému soupeři podlehl a do dalších bojů již nezasáhl.

Mistři České republiky 2018

Muži
- 60 kg Tomáš Beran Judo Železo Hranice
- 66 kg David Vopat TJ VTŽ Chomutov
- 73 kg Tomáš Binhak Judoclub Liberec
- 81 kg Jiří Petr SKKP Brno, 3. Michal Vaníček SKP Judo Jičín
- 90 kg Jindřich Turek USK Praha, 2. Petr Matějka SKP Judo Jičín
- 100 kg Radim Knápek USK Praha
+ 100 kg Michal Horák USK Praha

Ženy
- 48 kg Šárka Koudelková SK Yawara Prague
- 52 kg Adéla Holečková Lokomotiva Beroun
- 57 kg Lucie Chytrá TJ Sokol Praha Vršovice
- 63 kg Renata Zachová Judoclub Olomouc
- 70 kg Tereza Šubčíková TJ Sokol Praha Vršovice
- 78 kg Petra Hájková Sport Judo Litoměřice
+ 78 kg Alice Matějčková Judoclub Plzeň

Je potěšitelné, že zástupci ČSJu velmi kladně hodnotili hladký průběh soutěže a ocenili kvalitní práci pořadatele. Od roku 2003 byli jičínští 5 x pořadateli republikového šampionátu dospělých a jejich šance uspět ve výběrovém řízení na pořadatelství v roce 2019 je velmi nadějná.

Milan Letošník