Na tatami se jičínští představili v následujícím složení. V hmotnostní kategorii do 60 kg nastoupil Karel Buriánek, do 66 kg Jakub Zachoval, do 73 kg Josef Hruša a Oldřich Trávníček, do 81 kg Jan Bušta, do 90 kg Petr Matějka (nastupoval o jednu hmotnostní kategorii výše), do 100 kg Tomáš Knotek a Jakub Krejčík a v kategorii + 100 kg Miloš Steklý a Roman Ondrák.

Výsledky utkání: Judo Orel Blučina – SKP Judo Jičín 3:4 (300:310). Body získali: Hruša, Bušta, Matějka a Steklý. Dále nastoupili: Buriánek, Zachoval a Knotek. V úvodním dramatickém utkání rozhodovala o bodech nejtěžší hmotnostní kategorie, ve které zvítězil jičínský judista před časovým limitem.

SKP Judo Jičín – Sokol Hradec Králové 4:3 (400:200,5). Body získali: Buriánek, Zachoval, Bušta a Steklý. Dále nastoupili: Hruša, Matějka a Krejčík. Nečekaná výhra nad favorizovaným soupeřem, v jejímž celku nastoupil i bronzový z mistrovství světa juniorů, nedávný reprezentant České republiky Tomáš Mužík. Jičínští zvítězili po bojovném výkonu. Pochvalu zaslouží všichni borci, zejména Kuba Zachoval.

V utkání mohli Jičínští zvítězit i výraznějším rozdílem, když Pepa Hruša neudržel vysoké vedení v zápase a Petr Matějka podlehl na jediný trest reprezentantovi Mužíkovi.

SKP Judo Jičín – Judoklub Olomouc „B" 5:2 (320:200). Body získali: Buriánek, Hruša, Bušta, Matějka a Steklý. Dále nastoupili: Zachoval a Knotek. V souboji proti mladému olomouckému „béčku" Jičín zaslouženě zvítězil.

SKP Judo Jičín – JC Železo Hranice 4:3 (400:300). Body získali: Buriánek, Bušta, Knotek a Steklý. Dále nastoupili: Zachoval, Hruša a Matějka. V posledním dramatickém utkání celé soutěže opět nejtěsnějším možným výsledkem zvítězili jičínští judisté. Pochvalu zaslouží všichni, zejména Buriánek, který o svém vítězství rozhodl v poslední sekundě utkání! Je třeba ocenit i výkon rozhodčích, kteří se nerozpakovali ukončit tímto způsobem utkání proti domácímu celku!

V tomto kole se nejvíce dařilo Buštovi a Steklému, kteří zvítězili ve všech čtyřech utkáních. Honza Bušta se do týmu vrátil po roční odmlce a nutno říci, že podal velmi dobrý výkon! Tři body získal Buriánek, dva body Hruša a Matějka, po jednom bodu Zachoval a Knotek.

Konečné pořadí 1. kola skupiny B: 1. SKP Judo Jičín (8 bodů), 2. Judo Orel Blučina (6 bodů), 3. Sokol Hradec Králové (4 body), 4. JC Železo Hranice (2 body), 5. Judoklub Olomouc „B! (0 bodů).    (ml)