Na tatami se představilo na 1100 mladých judistů. Turnaje se zúčastnily i zahraniční naděje z Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny.
Z jičínských zástupců se nejvíce dařilo Tomáši Kulhánkovi v kategorii mladších žáků + 60 kg, který se po dobrém výkonu probojoval až do finále, ve kterém svému soupeři podlehl a získal svou první „velkou" medaili v podobě stříbra.

Podobného úspěch dosáhl v kategorii starších žáků do 34 kg Zdeněk Venclů, jenž ve druhém kole sice podlehl pozdějšímu vítězi, ale v opravných bojích předvedl výborný výkon a získal zasloužený bronz.

Krůček od bojů o medaili byl i Jakub Šimek, který v kategorii starších žáků do 46 kg v opravných bojích vysoce vedl ještě 50 sekund pře koncem zápasu. Jakub však „zaspal" v boji na zemi a soupeř jej udržel a obsadil solidní deváté místo. Ostatním jičínským nadějím se již tolik nedařilo. Po jednom vítězství si připsali v kategorii starších žáků Jan Cogan a František Bartoš.

Jiří Vraštil a František Egrt zatím po přestupu z „mláďat" do kategorie mladších žáků sbírají zkušenosti v nové věkové kategorii!    (ml)