Favorizovaný celek USK Praha nastoupil na jičínském tatami v sestavě: do 66 kg hostující rakouský reprezentant F. Doppelhammer, do 73 kg V. Černý, do 81 kg V. Sedmidubský, do 90 kg J. Turek a nad 90 kg M. Horák, všichni seniorští reprezentanti ČR! Loni bronzový celek Litoměřic v sestavě: do 66 kg hostující D. Vopat, do 73 kg J. Svoboda, do 81 kg A. Konig, do 90 kg hostující ukrajinský reprezentant V. Synyavsky a nad 90 kg hostující J. Staněk (první 3 hmotnostní kategorie juniorští reprezentanti ČR). Domácí celek k utkáním nastoupil citelně oslaben o slovenského reprezentanta M. Poliaka v kategorii do 66 kg, který před startem v extralize upřednostnil přípravu na blížící se start na MS v Tokiu.

Jičín tak nastoupil v sestavě: do 66 kg T. Čeřovský, do 73 kg J. Zachoval, do 81 kg J. Bušta a M. Vaníček, do 90 kg P. Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant M. Hajas, J. Krejčík a připraven byl T. Knotek. Za těchto okolností se zdál jakýkoliv bodový zisk velmi vzdálený.

SKP Judo Jičín, z.s. - USK Praha 0:5
Za domácí celek proti favorizovanému soupeři nastoupili T. Čeřovský, J. Zachoval, J. Bušta, P. Matějka a J. Krejčík. Sympatický výkon v utkání předvedl junior Čeřovský, který rakouskému reprezentantovi podlehl až v golden score po velkém boji.

SKP Judo Jičín, z.s. - FCC SJ Litoměřice 1:4
Jediný bod domácích získal spolehlivý Michal Vaníček, který svému soupeři nedal šanci a zvítězil před časovým limitem. Slušný výkon opět předvedl T. Čeřovský, který však loňskému mistru ČR v kategorii seniorů podlehl až v závěru utkání.

Dále nastoupili J. Zachoval, P. Matějka a M. Hajas, od kterého však trenéři domácího celku očekávali lepší výkon.

Opakovaná utkání

SKP Judo Jičín, z.s. - USK Praha 0:5
Domácí celek ve 2. utkání nastoupil ve stejné sestavě jako v 1. utkání, s výjimkou kategorie nad 90 kg, kde se představil M. Hajas. Solidní výkony v utkáních předvedli J. Bušta a P. Matějka, kteří svým soupeřům podlehli po dramatickém boji až v závěru utkání.

SKP Judo Jičín, z.s. - FCC SJ Litoměřice 3:2
V posledním utkání tohoto extraligového kola se domácí chtěli pokusit o malý zázrak.

V prvním zápase předvedl vynikající výkon Tadeáš Čeřovský, který po velmi dramatickém boji s loňským mistrem ČR Vopatem získal v polovině utkání vedení pěkným kontrachvatem, které v závěru ještě navýšil a zvítězil nečekaně před časovým limitem,  stav 1:0 pro domácí. Poté Kuba Zachoval statečně vzdoroval, ale talentovanému Svobodovi nakonec podlehl, srovnáno 1:1.

Michal Vaníček v následujícím utkání potvrdil dlouhodobě stabilní formu a svého soupeře doslova "zničil" v boji na zemi, 2:1 pro domácí. Petr Matějka svedl s favorizovaným ukrajinským soupeřem vyrovnanou první polovinu utkání, ale nakonec soupeři podlehl, opět srovnáno 2: 2! V rozhodujícím a posledním utkání celé soutěže nastoupil Matej Hajas proti litoměřickému Staňkovi, kterému v prvním zápase podlehl před časovým limitem. 

Velmi dramatické utkání dospělo až do golden score, ve kterém větší vůli po vítězství prokázal jičínský borec, který v 1. minutě nastavení krásnou technikou zvítězil a upravil tak stav utkání na konečných 3:2 pro domácí!

V obou utkáních mezi celky USK Praha a FCC SJ Litoměřice zvétězil celek USK Praha 3:2!

Domácím se tak podařilo senzačně "obrat" o body favorizovaný litoměřický celek. Celkovým vítězem skupiny B se tak stal USK Praha. O konečném umístění ve skupině B rozhodne až poslední zápas mezi celky FCC SJ Litoměřice a Judoklub Olomouc, který proběhne začátkem června. Za obětavý výkon lze pochválit všechny jičínské borce, zejména pak Michala Vaníčka a Tadeáše Čeřovského, jehož vítězství a skalp mistra ČR 2018 bylo asi největším překvapením soutěže!   (ml)