Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček odjížděli s obavami, když neměli k dispozici zraněné Michala Vaníčka a Tomáše Knotka (oba zvítězili nedávno na Českém poháru v Ostravě) a rekonvalescenta Tomáše Vaníčka. Dále ještě z jiných důvodů absentovali Jan Bušta a Josef Hruša. Zbývající borci se však vzepjali k vynikajícím výkonům, zvítězili ve všech čtyřech zápasech a dostali se tak s luxusním náskokem do čela skupiny B.

SKP JUDO Jičín – JC Baník Ostrava B 5:2, 500:110. Body získali: Binhak, Matčkaljan, Matějka, Jiráček a Steklý, dále nastoupili: Zachoval a Buriánek. Důležitý vstup do turnaje se povedl na výbornou.

Sokol Hradec Králové – SKP JUDO Jičín 3:4, 211:300. Body: Binhak, Buriánek, Matějka a Krejčík, dále nastoupili: Zachoval Matčkaljan a Steklý.
Hradec loni v základní skupině kraloval, Jičín však byl v derby úspěšnější.

SKP JUDO Jičín – JC Železo Hranice 4:3, 301:300. Body: Binhak, Buriánek, Matějka a Steklý, dále: Zachoval, Matčkaljan a Krejčík.
Hranice disponuje velmi dobrým kádrem, takže zvítězit nebylo lehké.

SKP JUDO Jičín – Judoklub Olomouc B 4:3, 400:300. Body: Binhak, Buriánek, Jiráček a Steklý, dále: Zachoval, Matčkaljan a Matějka.

„Nastupovali jsme bez některých opor, takže výsledek je za tohoto stavu velmi cenný. Pochvalu zaslouží všichni za bojovný výkon, zejména však Binhak, Buriánek, Matějka a Steklý. Připravili jsme si dobrou pozici do bojů ve finalové skupině. Nejlépe si vedl juniorský reprezentant Tomáš Binhak, který hostuje z Liberce, když zvítězil ve všech zápasech. Po třech výhrách zaznamenali Buriánek, Matějka a Steklý, dvakrát vyhrál Jiráček a po jednom vítězství získali mladíci Krejčík a Matčkaljan," hodnotil výkony svých svěřenců trenér Milan Letošník.

Pořadí skupiny B po 1. turnaji: 1. SKP JUDO Jičín – 8 bodů, 17, 2. Sokol Hradec Králové – 4, 15, 3. JC Železo Hranice – 4, 15, 4. JK Olomouc B – 4, 14, 5. JC Baník Ostrava B – 0, 9.

Ve skupině A je pořadí: 1. JC Plzeň, 2. TSC Turnov, 3. Tatran Prachotice, 4. VT Chomutov, 5. JK Jablonec n/N. Druhé kolo se koná 4. června 2016 v Jičíně.

(jl)