Společně s kategoriemi mužů a žen se uskutečnil Český pohár družstev staršího žactva. Do regionálního výběru Královéhradeckého kraje byl vybrán i domácí odchovanec Martin Škaloud. Soutěž byla podpořena grantem města Jičína.

Soutěž byla zahájena v kategorii staršího žactva. Turnaje se kromě českých závodníků zúčastnili i judisté ze slovenské Slavie Trnava. Oproti minulým ročníkům se na tatami představilo na 70 judistů, včetně několika reprezentantů ČR.

Ve hmotnostní kategorii do 66 kg se na tatami představil Jakub Zachoval který podal solidní výkon a po velkém boji zůstal s bilancí jedno vítězství a dvě porážky krůček od medaile a obsadil pěkné 5. místo.V kategorii do 73 kg se po téměř sedmiměsíční rekonvalescenci plastiky křížového vazu kolene představil jičínský reprezentant ČR Michal Vaníček. Michal přesvědčivě zvládl všechna tři utkání před časovým limitem a ve finálovém boji nastoupil proti svému kolegovi z reprezentačního výběru ČR Karlu Musilovi z USK Praha. Michal až příliš šetřil zotavující se koleno a omezil se na chvatový rejstřík, při kterém nezatěžoval svou bolístku a přes solidní a velmi opatrný výkon díky jedinému trestu svému reprezentačnímu kolegovi podlehl a obsadil pěkné 2. místo.

V kategorii do 81 kg podal velmi dobrý výkon Petr Matějka. Petr prošel přesvědčivě přes všechny tři soupeře do finále, kde nestačil na juniorského reprezentanta ČR Ivana Petra z JSKP Brno a vybojoval tak další stříbro.V kategorii do 90 kg se představil junior Jakub Krejčík, který na úvod podlehl po bojovném výkonu pozdějšímu vítězi Turkovi z USK Praha. V opravných bojích získal poměrně brzy výrazné vedení, ale v závěru zápasu mu došly síly a do dalších bojů již nezasáhl. V kategorii žen se po delší odmlce představila Jolana Sýkorová. Na své slovenské soupeřky však nestačila a skončila na bronzovém stupínku.   (jl)