Po nevydařené jarní části, kdy se celek poprvé v historii neprobojoval do skupiny o postup do extraligy, bylo cílem jičínských judistů, co nejdůstojněji pokračovat v prvoligové soutěži a vyhnout se tak případné baráži!

Jičínský celek odcestoval téměř v optimálním složení, ze zdravotních důvodů chyběli pouze Pavel Letošník a Jiří Štěpánek.

SKP JUDO Jičín – SJ Litoměřice B 7:0 (70:0). Bodovali: Zachoval, Bušta, Binhak, Matějka, Knotek, Jiráček a Steklý. Nečekaně úspěšný vstup do soutěže, všichni závodníci podali solidní výkon!

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov 2:4 (17:40). Bodovali: Zachoval a Knotek, nerozhodně Matějka. Dále: Bušta, Binhak, Jiráček a Steklý. Domácí celek byl posílen o juniorského reprezentanta Galduna, v tomto utkání se zranil Knotek a slabší chvilku si vybrali Bušta a Steklý. Rozhodně však bylo na víc!

SKP JUDO Jičín – SKJ České Budějovice 4:3 (40:27). Bodovali: Zachoval, Bušta, Binhak a Steklý. Dále: Matějka, Krejčík a Jiráček. Slabší chvilku si vybral Matějka, chyběl zraněný Knotek.

SKP JUDO Jičín – Tatran Prachatice 5:2 (50:20). Bodovali: Zachoval, Bušta, Binhak, Matějka a Steklý. Dále: Krejčík a Jiráček. Zasloužené vítězství jičínského klubu nastartoval vynikajícím výkonem Kuba Zachoval! V celku silného soupeře kromě ostatních borců startoval i loňský mistr republiky v hmotnostní kategorii do 90 kg Jakub Drahoš!

SKP JUDO Jičín – Judo Orel Blučina 6:1 (52:10). Bodovali: Zachoval, Bušta, M. Letošník ml., Binhak, Matějka a Steklý. Dále: Jiráček. Jičínští zakončili své vystoupení solidním výsledkem. Krásným ipponem se blýskl junior Zachoval, po delší odmlce se na tatami úspěšně představil i M. Letošník.

V prvním podzimním kole si nejlépe vedl junior Jakub Zachoval, který získal plný počet 5 bodů, po 4 bodech získali Jan Bušta, Matěj Binhak a Miloš Steklý. Petr Matějka vybojoval 3,5 bodu, Tomáš Knotek 2 body a Petr Jiráček s Milanem Letošníkem ml. získali po 1 bodu.

Nečekaně významnou posilou se v tomto kole stal junior Jakub Zachoval, který nejen, že pro potřebu kolektivu upravil svou závodní hmotnost do nejlehčí hmotnostní kategorie 60 kg, ale po pauze, zapříčiněné zraněním, byl i stoprocentně úspěšný! Ve všech zápasech se prezentoval velmi sympatickým výkonem! Zúročil tak svůj poctivý přístup k tréninku. O to větší škoda, že nemohl startovat v obou úvodních kolech soutěže! K oporám družstva se zařadil i Jan Bušta a nová posila pro tento ročník Matěj Binhak.

Pochvalu ale zaslouží i všichni ostatní! Ukázalo se, že v případě kvalitnější přípravy a za určitých okolností, by tento perspektivní celek mohl zvažovat svou účast v extralize. Bude jen na judistech, zda se o tuto reálnou možnost dostatečně „porvou"!

Pořadí po 1. kole podzimní části I. ligy: 1. TSC Turnov 13 bodů (22:9), 2. SKP JUDO Jičín 10 (24:10), 3. Tn Prachatice 9 (16:17), 4. SKJ České Budějovice 4 (17:16), 5. Judo Orel Blučina 4 (14:20), 6. SJ Litoměřice B 2 (3:26).⋌Milan Letošník