Nejprve se tito jmenovaní sešli na základně v Teplicích, odkud vyrazili na bezmála dva tisíce kilometrů dlouhou cestu do španělského Baskicka, dějiště Světového poháru.

Ve čtvrtek dopoledne byl na programu rychlý a krátký trénink, aby se tricyklisté důkladně rozjeli na páteční časovku, která se jela ve městečku Vitoria-Gasteiz a byla na dva okruhy, jeden o délce 7040 metrů. Vzdálenost časovky byla pro obě dvě kategorie tricyklů stejná.

Jiří Hindr.Zdroj: Archiv Spastic HandicapV kategorii T1 jezdí sportovci s nejtěžším postižením, kteří zvládnou jízdu tricyklu, což je speciálně upravená velká tříkolka, individuálně uzpůsobená pro jednotlivé sportovce se zdravotním postižením. Tito tricyklisté neudrží rovnováhu na klasickém silničním kole.

V kategorii T2 závodí sportovci s lehčím stupněm postižení, např. si zvládnou stoupnout do spurtu, napijí se z bidonu za jízdy, atd.
Výsledky časovky: V kategorii T1 dojel Jiří Hindr s dvacetivteřinovou ztrátou na medaili na celkovém čtvrtém místě, David Vondráček v kategorii T2 obsadil rozdílem jediné vteřiny úžasné druhé místo. Zbyněk Charvát dojel na krásné šesté příčce, pro něho je to nejlepší umístění v časovce na Světových pohárech. Dále se pokračovalo silničním závodem tricyklistů, v osmdesát kilometrů vzdáleném Eláriu. Zde závodníci jeli tři okruhy, tzn. 21,5 km. Jiří Hindr vylepšil svoje umístění o jedno místo z časovky a získal bronzovou medaili. David Vondráček zopakoval v kategorii T2 druhé místo. Zbyněk Charvát dojel devátý.

David, Zbyněk i Jirka jsou úspěšní čeští tricyklisté, kteří závodí za svoji mateřskou jednotu TJ STS Praha, sdruženou v České federaci Spastic Handicap. V příštím roce by chtěl jejich řady ještě rozšířit Petr Berger, který by měl na Světové poháry vyjíždět s nimi.
David Vondráček a Jiří Hindr se nyní budou pečlivě připravovat na nejdůležitější vrchol letošní sezóny, kterým je účast na Letních paralympijských hrách v Rio de Janeiro.