Tricykl je velká tříkolka uzpůsobená pro zdravotně postižené osoby, kteří neudrží rovnováhu na klasickém silničním kole. Závodníci jsou rozděleni do dvou kategorií podle míry svého zdravotního postižení. Z Teplic vyrazila výprava Spastic Handicap — sdružení sportovců s centrální poruchou hybnosti ve středu 22. července brzo ráno.

Po dojetí na místo a ubytování jeli všichni na lehký trénink. Ve čtvrtek následovalo krátké rychlé rozjetí a příprava na páteční časovku. Trať časovky byla velmi speciální především z důvodu neustálého náročného stoupání. Jelo se za velmi teplého počasí v kategorii T1 sportovců s nejtěžším postižením poprvé v životě vyhrál časovku Světového poháru hořický Jiří Hindr před závodníky z Ruska a Švédska.

V kategorii T2 zajel David Vondráček čtvrté místo a Zbyněk Charvát uzavřel elitní desítku. V silničním závodě, který se jel v neděli 26. července 2015 jako kritériový, tzn. že trať centrem města se Jirkovi podařila dojet na čtvrtém místě.

David Vondráček si v závěrečném spurtu vybojoval stříbrnou medaili a Zbyněk Charvát zajel na technickém okruhu plném zatáček životní úspěch v podobě konečné čtvrté pozice.  (hh)