Závod se uskutečnil pod záštitou starosty Lázní Bělohrad pana Pavla Šubra, který se závodu sám zúčastnil a na závěr předal i ceny nejlepším.

Jelo se za slunečného, ale hodně větrného počasí na rovinaté trati z Lázní Bělohrad do Miletína, kde byla otočka a zpět do Lázní Bělohradu. Na start se letos postavilo rekordních 48 závodníků, od nejmladšího devítiletého Matěje Pitáka (Kah Vrchlabí) až po nejstaršího Vladimíra Vokatého (SKC Pečky) – rok narození 1948.

Nechyběl ani úspěšný český paraolympionik David Vondráček, který je členem Spastic Sport Praha či elitní závodníci jezdící za špičkové kluby, Jiří Šorm, Lukáš Kunt nebo Vendula Kuntová.

Velkou cenu Lázně Bělohrad ovládl nakonec Jiří Šorm (Whirpool Author) v čase 18.02 před Lukášem Kuntem (Jičín) 18:22. „Až" na třetím místě se umístil zatím vedoucí závodník JCL Jakub Nechanický (SSC Železný Brod) 18:37, a to před oddílovým kolegou Tomášem Malíkem (19:04). V kategorii muži „B" (40-49 let) zvítězil favorizovaný Martin Šlégl (Lawi Granfondo) v čase 19:51 a kategorii veteráni ovládl opět Jiří Holas v čase 20:42, což byl sedmý nejlepší výsledek. Nejrychlejším dorostencem se stal Ondřej Bříza (CK Gruppetto) 21:04. Kategorii dorostenky vyhrála Anna Pekárková (Cyklo Špicar Jilemnice) v čase 27:08.

Vendula Kuntová (Jičín) poté ovládla po výborném výkonu kategorii žen, ve 14. nejrychlejším čase ze všech 48 zúčastněných.

Dalším závodem letošního cyklistického seriálu Jičínská cykloliga 2016 bude 8. června rovinatý chronometr na trase Bukvice – Sedliště a zpět. Startuje se jako vždy ve středu od 17.30, přihlásit se je možné 30 minut před začátkem závodu v místě startu. Jedinou podmínkou stratu je cyklistická přilba. Výsledky, propozice a další zajímavosti z jednotlivých závodů budou pravidelně zveřejňovány na internetových stránkách http://jcl.wbs.cz.

Další program seriálu: 8. června Bukvice, 29. června Vidochov, 13. července Košov, 27. července Klepanda a finále letošní cyklistické tour se bude konat 10. srpna již tradičně s hromadným startem na Tábor.
Výsledky 3. závodu: L. BĚLOHRAD – MILETÍN (pořadí, jméno, oddíl, výsledný čas):

1. Šorm Jiří Whirpool Author 18:02:00
2. Kunt Lukáš Jičín 18:22:00
3. Nechanický Jakub SSC Železný Brod 18:37:00
4. Malík Tomáš SSC Železný Brod 19:04:00
5. Šlégl Martin Lawi Grandfondo 19:51:00
6. Šlégl Jiří Lawi Grandfondo 20:26:00
7. Holas Jiří Cyklopoint Jičín 20:42:00
8. Háze Martin KC Slavia Praha 20:47:00
9. Bříza Ondřej CK Gruppetto 21:04:00
10. Hysek David IB Alcudia 21:07:00
11. Vaníček Vojtěch Bakako Nová Paka 21:11:00
12. Rys Miloslav Hořice 21:21:00
13. Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 21:24:00
14. Kuntová Vendula Jičín 21:25:00
15. Holík Jaroslav SKC Pečky 21:27:00
16. Novotný Jan Continental 21:45:00
17. Šír Daniel Lázně Bělohrad 21:53:00
18. Lauda Pavel Turista Všetaty 21:55:00
19. Šubr Martin B-Maniax 21:58:00
20. Kundrnáč Miloš Cyklopoint Jičín 22:00:00
21. Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 22:11:00
22. Živný Mirek KC Kooperativa 22:16:00
23. Hušek Martin SSC Železný Brod 22:17:00
24. Chocenský Milan CK Nový Bydžov 22:24:00
25. Dlab Jaroslav SSC Železný Brod 22:27:00
26.-27. Vagenknecht Tomáš Bakako Nová Paka 22:32:00
26.-27. Fikar Martin Bakako Nová Paka 22:32:00
28. Živný Pavel KC Kooperativa 22:36:00
29. Imlauf Martin Rudá Hvězda Valdice 22:45:00
30. Pour Pavel Rudá Hvězda Valdice 23:26:00
31. Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 23:29:00
32. Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 23:51:00
33. Vávrová Lenka SSC Železný Brod 23:57:00
34. Mošová Andrea IB Alcudia 24:07:00
35. Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 24:16:00
36. Staněk Tomáš Bakako Nová Paka 24:23:00
37. Vokatý Vladimír SKC Pečky 24:58:00
38. Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 25:01:00
39. Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 25:24:00
40. Kazda Jiří Cyklopoint Jičín 25:57:00
41. Kadlec Petr SSC Železný Brod 26:12:00
42. Nýdrle Filip Bakako Nová Paka 27:05:00
43. Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 27:08:00
44. Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 27:19:00
45. Zikmundová Anita Kah Vrchlabí 27:26:00
46. Šimková Jara Cyklo Špicar Jilemnice 27:59:00
47. Piták Matěj Kah Vrchlabí 28:08:00
48. Vondráček David Spastic Sport Praha 31:14:00

Celkové pořadí Jičínské cykloligy po třech závodech:
1. Nechanický Jakub SSC Železný Brod 233
2. Malík Tomáš SSC Železný Brod 219
3. Šlégl Martin LAWI Granfondo 198
4. Holas Jiří Cyklopoint Jičín 192
5. Šlégl Jiří LAWI Granfondo 175
6. Háze Martin KC Slavia Praha 160
7. Kunt Lukáš Jičín 156
8. Šubr Martin B-Maniax 150
9. Novotný Jan Continental 149
10. Benda Michal Cyklo BENDA 143
11. Dobiášovský Pavel CK Nový Bydžov 134
12. Živný Mirek KC Kooperativa 130
13.-14. Dlab Jaroslav SSC Železný Brod 126
13.-14. Kudrnáč Miloslav Cyklopoint Jičín 126
15. Lauda Pavel Turista Všetaty 123
16. Bříza Ondřej CK Gruppetto 110
17. Holík Jaroslav SKC Pečky 107
18. Živný Pavel KC Kooperativa 101
19. Hofman Rosťa KC Pivovar Vratislavice 86
20. Šorm Jiří Whirpool Author 80
21. Prager Karel Vinohradské šlapky 73
22. Šír Daniel Lázně Bělohrad 70
23. Podlipný Jiří Lázně Bělohrad 66
24.-25. Fikar Martin Bakako Nová Paka 65
24.-25. Chocenský Milan Nový Bydžov 65
26. Hušek Martin SSC Železný Brod 62
27.-28. Mašek Ondřej Hrdlořezy 60
27.-28. Vokatý Vladimír SKC Pečky 60
29. Drška Milan KC Pivovar Vratislavice 57
30. Hysek David IB ALCUDIA 52
31. Vaníček Vojtěch Bakako Nová Paka 50
32.-33. Pekárek Jan Cyklo Špicar Jilemnice 48
32.-33. Rys Miloslav Hořice 48
34. Kuntová Vendula Jičín 44
35. Bergr Tomáš Cyklo Špicar Jilemnice 36
36.-37. Jindra Jan Jičín 34
36.-37. Maternová Kateřina Cyklo Team Louny 34
38. Kazda Jiří Cyklopoint Jičín 29
39. Vagenknecht Tomáš Bakako Nová Paka 25
40. Just Pavel Cyklo BENDA 24
41. Staňková Zuzana Cyklo Špicar Jilemnice 23
42.-43. Korvasová Tereza Cyklo Team Louny 22
42.-43. Imlauf Martin Rudá Hvězda Valdice 22
44.-46. Sudková Nella Cyklo Špicar Jilemnice 21
44.-46. Pekárková Anna Cyklo Špicar Jilemnice 21
44.-46. Pour Pavel Rudá Hvězda Valdice 21
47.-48. Koďousek Daniel SKC Pečky 19
47.-48. Piták Matěj KAH Vrchlabí 19
49. Vávrová Lenka SSC Železný Brod 18
50. Mošová Andrea IB ALCUDIA 17.    (jji, re)