V současné době závodí za nejlepší mládežnický tým České republiky – MAPEI. Svoji získanou formu na silnicích v USA potvrzuje i v mimořádných výsledcích na českých silnicích. Navazuje tak na vítězné vystoupení v kategorii juniorů na silně obsazeném etapovém závodě ToG v Novém Mexiku v USA.

Kromě několika vítězství v regionálních závodech získal Jirka stříbrnou medaili na společném silničním mistrovství České a Slovenské republiky v Žilině a začátkem srpna bravurně zvládl jeden z nejprestižnějších etapových závodů ve střední Evropě – čtyřetapový závod „Regionem Orlicka". V konkurenci 160 závodníků ze šesti zemí obsadil jako nejlepší z českých cyklistů, celkově třetí místo. Vyhrál jednu z etap a dva dny dokonce oblékal žlutý dres vedoucího závodníka celé soutěže.

Poslední etapu jej smolně přeskočili dva zástupci německé reprezentace. V minulosti stáli na stupních vítězů tohoto etapového závodu takoví výborní cyklisté jako Slovák Sagan a naši König a Kreuziger.

V současné době se Jirka připravuje na zářijové závody Světového poháru juniorů ve Švýcarsku a Chorvatsku a hlavně na mistrovství světa juniorů v Richmondu v USA. Mimo závodění musí zvládnout jako student novopackého gymnázia rozdílové zkoušky, aby mohl v září nastoupit do septimy.    Míla Pour