Na spočítání Štolfových startů na krumlovské soutěži nám zatím stačí „čtyři ruce“, neboť zde podkrkonošský jezdec odstartuje již po dvacáté.

Po letošních úspěšných startech na Kopné a na Historic rally Vltava prošel britský vůz důkladnou repasí s prvky vylepšení, což dokumentují slova Miroslava Krčmáře: „Zapracovali jsme na chlazení, nasadili vpředu nové brzdy, vyměnili všechna ložiska kol, máme zrepasovanou převodovku a bylo nutné vylepšit řadící mechanismus. Přepracovali jsme uložení alternátoru, uložení sloupku volantu. Upravili jsme rovněž uložení předních tlumičů a zatím prostudovali zadní hydrojednotky s možností další změny pro následující soutěže.“

Dvojice, která má startovní číslo 107, vyrazila na jih Čech ve středu dopoledne.

Jako všechny posádky je nejdříve čekají seznamovací jízdy. Na trati je celkem patnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 158 kilometrů. Nechybí úseky Kohout, Ján, Malonty, nebo supererzeta v Českých Budějovicích, která se pojede třikrát.

„Na soutěž se těším, neboť jsou zde zajímavé a technicky náročné rychlostní zkoušky. Svoji roli zde může hrát i počasí a volba pneumatik. Technicky vůz stále posouváme a věřím, že se nám podaří navázat na dvě úspěšně odjeté soutěže. V absolutním pořadí bychom se chtěli dostat zase co nejblíže první pětce,“ přibližuje předstartovní atmosféru v týmu Jindřich Štolfa.

Organizátorům se přihlásilo sto dvacet posádek soudobých a historických automobilů, další soutěžní skvosty pojedou v propagační jízdě Rallye Legend. Rallye Český Krumlov startuje v pátek odpoledne. Do cíle dorazí první posádka v sobotu krátce po šestnácté hodině třicáté minutě.      Pavel Vydra