Jičínští skončili v podzimní části Inter regionální ligy druzí za Náchodem, a protože právo jistého postupu do Žákovské ligy měl pouze vítěz, museli se o postup do této soutěže porvat v kvalifikaci. Do „náchodského" turnaje byly nalosovány celky HK Baník Most, HK Ivančice, Jiskra Havlíčkův Brod a tým HBC Continental Jičín. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 15 minut.

HBC Continental Jičín – HK Baník Most 20:14 (11:8). K prvnímu utkání nastoupili Jičínští proti neznámému celku Baníku Most. Jičínští borci byli odhodláni postoupit do Žákovské ligy a vstoupili do utkání koncentrovaně.

Dařilo se jim v defenzivě a díky rychlým protiútokům se od začátku utkání ujali vedení. Jičínským vycházeli nacvičené kombinace a poločas tak skončil jejich vedením 11:8. Ve druhé půli byl k vidění podobný obraz hry, jičínští chlapci byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili 20:14.
Sestava a branky HBC Continental Jičín: J. Musil, J. Knittl – Š. Drbohlav 6, L. Šachl 5, Šimek 4, P. Matouš 3, Farkaš a Ječný po 1, Sobotka, Honejsek, M. Knittl.

HBC Continental Jičín – HK Ivančice 23:16 (11:8). Ve druhém zápase změřili jičínští házenkáři síly s týmem Ivančic. Začátek utkání přinesl vyrovnaný průběh, i když byli Jičínští vždy o krůček vpředu, nemohli si vytvořit větší brankový náskok.

Až na konci první půle si jičínští borci vedli dobře, za vydatné pomoci gólmana Musila i v obraně a díky tomu si vybudovali uklidňující tříbrankový náskok, 11:8. Ve druhém dějství pokračoval boj o každý míč, Jičínští však potvrdili svoji kvalitu a nakonec vyhráli poměrně jednoznačně 23:16.
Sestava a branky HBC Continental Jičín: J. Musil, J. Knittl – Š. Drbohlav 11, L. Šachl 6, Šimek 3, P. Matouš, Farkaš a Ječný po 1, Sobotka, Honejsek, M. Knittl.

HBC Continental Jičín – Jiskra Havlíčkův Brod 26:16 (16:10). V posledním duelu čekal Jičínské pravděpodobně nejslabší tým kvalifikačního turnaje, celek Jiskry Havlíčkův Brod. Trenéři mohli dát v tomto střetnutí příležitost celému hráčskému kádru, i tak dokázali jičínští chlapci přesvědčivě zvítězit 26:16.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: J. Musil, J. Knittl – Š. Drbohlav 6, Farkaš a Ječný po 5, P. Matouš a L. Šachl po 3, Sobotka 2, Honejsek a M. Knittl po 1, Šimek.

Starší žáci HBC Continental Jičín tedy náchodský kvalifikační turnaj opanovali a z prvního místa si zajistili postup do jarních bojů celorepublikové Žákovské ligy. Jičínští hráči ukázali ve všech zápasech bojovného ducha, především dirigent hry Š. Drbohlav byl tahounem mužstva, velmi dobrým procentem úspěšnosti zákroků se prezentoval solidně chytající gólman J. Musil.   (hbc)