Sportovní hala Obchodní akademie v Mohelnici přivítala extraligové celky FCC SJ Litoměřice, SKP Judo Jičín a první dva týmy z první ligy, TJ Sokol Mohelnice a Judoclub Plzeň.

V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým a první dvě si z tohoto miniturnaje vybojovala právo účasti v extraligovém ročníku pro rok 2018.

Jičínští odjížděli v následující sestavě: do 66 kg Michal Černý a Tomáš Vaníček, do 73 kg Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka, nad 90 kg Matej Hajas a Miloš Steklý.

Zápasy:

SKP Judo Jičín – Judoclub Plzeň 3:2. Body získali: Černý, M. Vaníček a Steklý, dále nastoupili Sedmidubský a Matějka.

TJ Sokol Mohelnice – SKP Judo Jičín 1:4. Body získali: Černý, M. Vaníček, Matějka a Hajas, dále nastoupil Sedmidubský.

FCC SJ Litoměřice – SKP Judo Jičín 3:2. Body získali: T. Vaníček a Hajas, dále nastoupili Černý, M. Vaníček a Matějka.

Celkové pořadí týmů v barážovém turnaji: 1. FCC SJ Litoměřice – 6 bodů, skóre 10:5, 2. SKP Judo Jičín – 4 body, 9:6, 3. Judoclub Plzeň – 2 body, 6:9, 4. TJ Sokol Mohelnice – 0 bodů, 5:10.

V tomto barážovém turnaji se nejvíce dařilo Hajasovi, který bodoval třikrát, dále Černému a M. Vaníčkovi, kteří si připsali po dvou vítězstvích a po jednom bodu přidali T. Vaníček a Matějka.

Extraligová soutěž ukázala, jak citelná může být neúčast jedné z opor týmu. Neúčast Michala Černého z důvodu plnění reprezentačních povinností v utkání s Baníkem Ostrava prakticky odsunula jičínské judisty do barážového turnaje.

K oporám extraligové soutěže patřili M. Vaníček a M. Černý, naopak rozhodně více trenéři M. Letošník a L. Vaníček očekávali od slovenského reprezentanta Hajase.

Pro nový extraligový ročník 2018 bude nejspíše nezbytné zkvalitnit stávající kádr.

(ml)