Tento přebor je zároveň kvalifikací a jedinou nominací na mistrovství ČR, a proto se ho zúčastnily více jak dvě stovky závodníků z dvaceti oddílů obou krajů. Tyto závody mají již tradičně vysokou úroveň a vyznačují se velkou konkurencí nejlepších plavců a skvělou atmosférou!

Jičínský oddíl sužuje velká marodka, a tak na přebor nakonec odcestovali pouze čtyři závodníci. Družstvo Delfínu Jičín si nakonec odvezlo z Krajského přeboru čtyři medaile a několik umístění do desátého místa, což je vzhledem k velké konkurenci rovněž skvělý výsledek!

Vzhledem k tomu, že se jednalo o prestižní závody s účastí nejlepších krajských plavců, podařilo se jičínským plavcům vystoupit i na nejvyšší stupínky, a to zásluhou Pavlíny Smolíkové, která si v závodě na 100 a 200 m motýl vyplavala dvě zlaté medaile a stala se tak dvojnásobnou krajskou přebornicí. Za zmínkou stojí i fakt, že v roce 2015 na obou Krajských přeborech na těchto tratích neprohrála. Dále si vyplavala ještě dvě třetí místa, a to v závodech na 50 a 800 m volný způsob.

Z dvanáctiletých plavců získal Štěpán Mikule na nejtěžší plavecké trati 1500 m osmé místo a zaslouží si velkou pochvalu za svoji bojovnost, jelikož se vrátil po několikatýdenní nemoci a podal v závodě své maximum. V dalším závodě na 200 m znak Štěpán obsadil sedmé místo. Další dvanáctiletý závodník Jakub Podhajský si rovněž ve svém osobním rekordu doplaval na trati 200 m prsa pro osmé místo a na poloviční prsařské trati obsadil místo deváté.

Ze starších dorostenců hájil jičínské barvy Daniel Rodr, který také díky nemoci příliš netrénoval, ale i přesto předvedl skvělé výsledky na hranicí svých osobních rekordů a ve dvou případech je i překonal. Bohužel to ale stačilo „jen" na 3x 6. místo v závodech na 50 a 100 m volný způsob, 100 m motýl a v závodě 100 m znak obsadil sedmou příčku.

Dobré výkony a osobní rekordy jičínských plavců dávají řadě z nich velkou šanci kvalifikovat se na mistrovství České republiky těchto kategorií, které se koná v prosinci v Trutnově. Všem plavcům děkujeme za reprezentaci a do dalších mistrovských soutěží, na které se z těchto závodů kvalifikují, přejeme jen další medaile a zlepšení časů.   (rs)