Na tomto poháru mohli startovat pouze žáci, kteří si postup vybojovali v jednotlivých krajských kolech v Čechách a na Moravě v měsíci květnu. Na tyto poháry ČR se sjíždějí vždy jen ti nejlepší plavci, kteří dosáhli nejlepších časů v těchto kvalifikacích. Na Letní pohár bylo přijato ze všech kvalifikačních kol pouze 30 nejlepších zaplavaných výkonů na tratích 50 a 100 m na tratích 200 m postupovalo 24 závodníků. V disciplínách 400 a 800 m pouze 18 nejlepších dle dosažených časů! Letošní pohár v Domažlicích byl výjimečný velmi silnou účastí 300 plavců, ale i počtem šedesáti přihlášených oddílů z celé ČR.
Z plaveckého oddílu Delfín Jičín se povedlo probojovat na Letní pohár čtveřici plavců, kteří dosáhli velmi pěkných výsledků a přesvědčili se, že se můžou rovnat i těm nejlepším ve své kategorii.

Plavecký oddíl a město Jičín reprezentovali z dívek Pavlína Smolíková, která na sebe upozornila především v závodě na 800 m volným způsobem, kde se oproti kvalifikaci před 14 dny dokázala ve stejném závodě zlepšit o celých 27 vteřin na této trati a po urputném boji si doplavala pro krásné 5. místo. Na poloviční trati 400 m volným způsobem si dalším skvělým výkonem a zlepšeným osobním rekordem o 14 vteřin doplavala pro 11. místo a na trati 100 m motýl skončila osmnáctá.

Vynikající forma

Z chlapců si do Domažlic přivezl vynikající formu Matyáš Kubín, který si ve všech závodech zlepšil své osobní rekordy. Za zmínku stojí především jeho prsařské tratě 100 a 200 m, kde si vyplaval 5. a 6. místo. Na trati 100 m motýl skončil na místě jedenáctém. Další z chlapců, Štěpán Mikule, předvedl rovněž excelentní výkon na trati 800 m volným způsobem, kde si dokázal zlepšit svůj nejlepší čas o 26 vteřin a doplaval si pro 11. místo. V závodě 200 m volným způsobem skončil na 17. místě a na stejné poloviční trati na 25. místě. Poslední z jičínských závodníků, Jakub Podhajský, si vyrovnanými výkony doplaval na trati 100 m prsa pro 25. místo a na trati 50 m motýl pro 30. místo.

Přestože se jičínští plavci urputně snažili a plavali na hranicí svých možností, na medaile to při tak silném plaveckém obsazení nestačilo. Rozhodně se však nemusí za svůj výsledek stydět. Všem závodníkům děkujeme za úžasnou reprezentaci plaveckého oddílu a přejeme mnoho dalších úspěchů.  Radek Smolík