Do bojů o titul mistra republiky a umístění na dalších medailových příčkách se mimo týmu HBC Continental Jičín zapojily ještě celky domácí Karviné, Dukly Praha, Velké Bystřice, Ivančice plzeňského Talentu. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 20 minut.

HBC Continental Jičín - HCB OKD Karviná 15:20 (7:11). K prvnímu utkání nastoupili Jičínští po slavnostním zahájení proti domácímu celku HCB OKD Karviná. První poločas byl do sedmnácté minuty vyrovnaný, na konci první půle ale odskočili domácí na rozdíl čtyř branek. Ve druhém poločase chtěli naši házenkáři ještě vývoj utkání zdramatizovat, technické chyby a neproměnění některých jasných brankových příležitostí jim však vzalo vítr z plachet. Po hezkém utkání nakonec odešli Jičínští poraženi 15:20.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil Šolc a Š. Drbohlav po 5, Šimek 3, Krček 2, D. Musil, Sobotka; P. Matouš, L. Šachl, Honejsek, Kleistner, Farkaš, M. Knittl.

HBC Continental Jičín - SSK Talent 90 Plzeň 17:16 (9:10). Ve druhém zápase vyzvali starší žáci Jičína házenkáře Talentu Plzeň. V první půli bylo utkání naprosto vyrovnané, s nejtěsnějším náskokem však odcházeli do šaten Západočeši. Po změně stran zlepšili Jičínští pohyb v útoku, zpřesnili kombinaci, ale na druhou stranu chybovali v obraně, což dokázal soupeř trestat. Střetnutí tak spělo k vypjaté koncovce. Tu zvládli nakonec lépe házenkáři jičínského Continentalu a po nejtěsnější výhře 17:16 si připsali první body.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil Krček 8, Šolc 4, Š. Drbohlav a Šimek po 2, D. Musil 1, M. Knittl, Kleistner, Farkaš, Honejsek, Sobotka, P. Matouš, L. Šachl

HBC Continental Jičín - SK Velká Bystřice 12:24 (6:16). K poslednímu duelu prvního hracího dne nastoupil náš celek proti Velké Bystřici. Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba celky dobře pracovaly v defenzívě, ovšem v polovině úvodního dějství se zranil tvůrce jičínské hry Š. Drbohlav, a to na dlouhou dobu náš celek zcela ochromilo. Velkobystřičtí dokázali „strnulosti" Jičínských beze zbytku využít a záhy si vytvořili rozhodující náskok, 6:16. Ve druhé půli si již soupeř zkušeně hlídal dostatečné vedení a po konečném výsledku 12:24 se zaslouženě radoval z vítězství.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil Šolc a P. Matouš po 3, Krček a D. Musil po 2, Š. Drbohlav a Šimek po 1, Kleistner; L. Šachl, M. Knittl, Farkaš, Sobotka, Honejsek.

HBC Continental Jičín - HC Dukla Praha 21:24 (8:16). Druhý hrací den zahájili boje o co nejlepší umístění starší žáci Jičína již bez zraněného Štěpána Drbohlava. V prvním utkání změřili síly s pražskou Duklou. Začátek zápasu, ale i celý první poločas, našemu družstvu nevyšel. Jičínští hráči nezachytili nápor Dukly a na konci první dvacetiminutovky svítil na ukazateli hrozivý stav 8:16. Po důrazné domluvě trenérů nastoupil do druhého dějství úplně jiný jičínský tým. Hráči začali najednou příkladně bojovat, v obraně se rvali o každý balón a v ofenzívě dobře kombinovali. Pomalu začali stahovat velký brankový náskok Dukly a nakonec prohráli přijatelným rozdílem 21:24.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil Krček 10, Šolc 8, L. Šachl, D. Musil a Šimek po 1, Š. Drbohlav, Sobotka, P. Matouš, Honejsek, Kleistner, Farkaš, M. Knittl.

HBC Continental Jičín - HK Ivančice 20:20 (12:9). K poslednímu duelu nastoupili Jičínští proti celku Ivančic s odhodláním urvat bramborovou medaili. Po výborném prvním poločase nakonec Jičínští odcházeli do kabin s vítězstvím 12:9. Soupeř se ve druhém dějství nevzdal, začal bojovat a Jičínským zle zatápěl. Po nervydrásající koncovce se oba soupeři rozešli smírně 20:20. Tento výsledek stačil házenkářům Ivančic, aby díky lepšímu skóre odsunuli starší žáky HBC Continental Jičín na konečnou pátou příčku Mistrovství České republiky.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil Šolc 8, Krček 7, Šimek 3, D. Musil a L. Šachl po 1, Š. Drbohlav, M. Knittl, Kleistner, Farkaš, Honejsek, Sobotka, P. Matouš. Konečné pořadí: 1. HCB OKD Karviná, 2. HC Dukla Praha, 3. SK Velká Bystřice, 4. HK Ivančice, 5. HBC Continental Jičín, 6. SSK Talent Plzeň.

Realizační tým by chtěl touto cestou poděkovat všem hráčům, a těm, kteří přecházejí do vyšší kategorie mladšího dorostu, potom popřát hodně sportovních úspěchů. (hbc)