Pro připomenutí uvádíme, že již den před turnajem zdolali Jičínští v přátelském utkání Považskou Bystrici 31:25.

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 25:21 (12:10). V prvním turnajovém duelu nastoupili domácí proti pražské Dukle, na jejíž lavičce nově působí bývalý hráč a trenér Jičína Jan Josef. Jičínští byli od prvních minut aktivnější a poměrně rychle se ujali vedení 5:2. Dukla sice dokázala nápor domácích na chvíli zastavit a srovnala na 5:5, ovšem pozorný Veverka v brance nasměroval domácí házenkáře k opětovnému vedení, které narostlo až na pět branek, 12:7. V úplném závěru první půle domácí ztratili koncentraci a Pražané trestali, 12:10.

Po změně stran se do jičínské svatyně postavil Kurial a také on ihned přispěchal s několika důležitými zákroky. Domácí pozorně bránili, v útoku dobře kombinovali a především proměňovali vypracované střelecké příležitosti. Proto se dostali do šestigólového náskoku, 17:11. Házenkáři hostující Dukly neskládali zbraně, ovšem stihli pouze snížit na konečných 25:21.

HBC Ronal Jičín – SPR Chrobry Glogów 23:22 (12:12). Program druhého dne zahájilo střetnutí mezi Jičínem a polským Glogówem. V prvním dějství tahali za delší konec házenkáři Glogówa, kteří byli po většinu času v mírném vedení. Jičínští se poměrně těžce prosazovali přes vysokou obranu hostí. V závěrečných minutách první půle ale dokázali otočit z 8:10 na 11:10. Přestože soupeř stihl srovnat na poločasových 12:12, byli domácí průběžným výsledkem povzbuzeni. Podobný průběh měla i druhá třicetiminutovka. Ta se nejprve nesla ve znamení náporu hostí, z něhož rezultoval průběžný stav 15:18. Jičínští ale opět dokázali odpovědět a záhy srovnali na 18:18.

Rozhodnutí přinesla až poslední desetiminutovka, do které vstupovali domácí za nepříznivého stavu 20:21. Ve zmiňovaném časovém úseku se ve výborném světle prezentovala jičínská defenzíva společně s brankářem Kurialem, díky čemuž se hosté střelecky prosadili pouze v jednom případě. Naopak házenkáři Jičína se trefili třikrát a nakonec zvítězili nejtěsnějším rozdílem 23:22.

HBC Ronal Jičín – MŠK Pov. Bystrica 24:22 (14:12). Scénář vyšel organizátorům turnaje znamenitě. V závěrečném utkání se střetly bodově stoprocentně úspěšné celky Jičína a slovenské Považské Bystrice. Domácí potřebovali k turnajovému vítězství zvítězit, hostujícímu týmu stačila remíza. Jičínští nastupovali do závěrečného duelu oslabeni, v sestavě chyběli Lepieš, Krahulec a Hána, drobnější zranění vyřadila ze hry v průběhu druhé půle také Zemana a Skopala. Nutno přiznat, že také slovenský celek nebyl v posledním zápase kompletní, přesto byl k vidění bojovný a dramatický duel. V jeho první čtvrtině se o malinko více dařilo slovenskému celku, v závěru prvního dějství domácí svého soupeře zatlačili do hluboké defenzívy a otočili na 14:12.
Ve druhém poločase docházely Jičínským i díky zmiňovaným absencím síly a zdálo se, že vítězný pohár poputuje do Považské Bystrice. Sedm minut před koncem vedli hosté 19:21, ovšem domácí ukázali, že mají bojovného ducha. Nesmírnou bojovností a obětavostí celého týmu nejprve náskok soupeře smazali a vzápětí si dokonce vypracovali dvoubrankový náskok, 23:21. V předposlední minutě vykřesal Považskobystrickým jiskřičku naděje bývalý hráč Frýdku – Místku Dyba, ovšem definitivní tečku za kvalitním mezinárodním turnajem napsal nejlepší střelec Jičínských Kubík, jenž stanovil skóre na konečných 24:22.

Házenkáři jičínského Ronalu tedy opanovali domácí turnaj bez ztráty bodu a zaslouženě vybojovali vítězný pohár. V součtu se zmiňovaným přátelským utkáním vyhráli čtyři zápasy s kvalitními soupeři, což je dva týdny před zahájením extraligové sezóny jistě potěšitelný fakt. Pozitivním zjištěním je skutečnost, že se do týmu postupně daří zapracovat nové tváře. Střeleckou produktivitu potvrdil křídelník Kubík, dlouholeté zkušenosti a přehled ve hře ukázal Klouček, bojovností a tahem na branku se prezentoval Hána, svůj potenciál naznačil také Tomeš. Celkově se jičínský celek opíral o vynikající výkony gólmanů, celé trio Kurial, Veverka a Machalický své spoluhráče v důležitých momentech všech střetnutí podrželo. Tradičně spolehlivě, samozřejmě na malé výjimky, pracovala jičínská obrana, kde tvrdili muziku Bareš, Drbohlav, Rychna a při své účasti rovněž Lepieš.

V útoku byl hodně vidět Skopal, světlé momenty ukázal mladík Čurda, znát byla přítomnost Zemana, solidními výkony se prezentovala pravá křídla Kolc a Krahulec.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka, Machalický – Kubík 15, Drbohlav 10, Skopal 9, Čurda 7, Klouček 6, Rychna, Hána a Krahulec po 5, Kolc a Tomeš po 4, Bareš a Zeman po 1, Lepieš, Šebek

Kers Cup 2014 byl tedy vynikající přípravou na blížící se start nového ročníku extraligy. V něm se Jičínští představí v sobotu 6. září na horké půdě v Zubří. První domácí duel sehrají jičínští házenkáři netradičně v neděli 14. září od 17:00 hodin, kdy přivítají nováčka soutěže, Tatran Litovel.
Výsledky turnaje: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 25:21, MŠK Pov. Bystrica – KS SPR Chrobry Glogów 24:18, HBC Ronal Jičín – KS SPR Chrobry Glogów 23:22, HC Dukla Praha – MŠK Považská Bystrica 21:22, Chrobry Glogów – HC Dukla Praha 26:24, HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica 24:22. ⋌(hbc)
Konečné pořadí:

1. HBC Ronal Jičín⋌3 3 0 0 72:65 6
2. Považská Bystrica ⋌3 2 0 1 68:64 4
3. Chrobry Glogów ⋌3 1 0 2 67:71 2
4. HC Dukla Praha ⋌3 0 0 3 66:73 0