V celku domácích nastaly změny, a tak trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček nehýřili optimismem. V celku se sice již objevil Michal Vaníček, který ještě loni získal titul vítěze extraligy s Libercem, ale nestartoval Buriánek, a tak váha do 66 kg zůstala neobsazená a domácí šli do každého zápasu se skóre 0:1. Přesto po velmi dobrých výkonech dokázali všechny zápasy vyhrát, zvítězit ve všech utkáních a vybojovat si bonifikaci tří bodů do finálových bojů.

SKP JUDO Jičín – JC 1. Baník Ostrava B 6:1, 510:100. Bodovali: Binhak, Zachoval, Vaníček, Matějka Knotek a Steklý. Domácím se s celkem Ostravy dařilo velmi dobře, a tak hosté získali pouze jediný bod pro nenastoupení soupeře.

SKP JUDO Jičín – Sokol Hradec Králové 4:3, 310:300. Zvítězili: Binhak, Vaníček, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Zachoval a Knotek. Hradec Králové loni ve skupině B zvítězil, Jičín byl však stejně jako v prvním kole úspěšnější.

SKP JUDO Jičín – Judoclub Hranice 4:3, 400:300. Zvítězili: Binhak, Vaníček, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Zachoval a Steklý. Silný celek Hranic má vedle zkušených závodníků mladé talenty a utkání s nimi není nikdy jednoduché.

SKP JUDO Jičín – Judoklub Olomouc B 4:3, 400:300. Body získali: Binhak, Zachoval, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Vaníček a Steklý.
V době, kdy již bylo o pořadí rozhodnuto, povinné vítězství mohlo skončit pro Jičín i porážkou. Nejlépe si vedli Binhak a Matějka, kteří zvítězili čtyřikrát, tři vítězství získali Vaníček a Rejchrt, dva body získal Zachoval a po jednom Steklý a Knotek. Připraveni k bojům byli ještě Bušta, Krejčík a dorostenec Čeřovský. Jičín má stále ještě v záloze Tomáše Vaníčka, který je v rekonvalescenci a lékař mu start ještě nedoporučil.

Konečné pořadí I. ligy skupiny B po základní části:
1. SKP JUDO Jičín – 16, 35, 2. JC Železo Hranice – 10, 31, 3. Sokol Hradec Králové – 8, 31, 4. Judoklub Olomouc B – 4, 11, 5. Judoclub Baník Ostrava B – 2, 9.

Jičín, Hranice a Ostrava postupují společně s prvními třemi celky ze skupiny A, kde se utkají o pořadí na 1. až 6. místě. První dva celky z finalové skupiny postoupí do baráže, kde se utkají s kluby, které skončí v extralize na 7.-8. místě o účast v extralize 2017. Jičín by měl po skvělých výsledcích v základní skupině patřit k favoritům.   (jl)