V seniorském „A" týmu se bude prát ve čtvrtek a neděli v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství Evropy Tomáš Babák, aktuálně hráč předního celku nejvyšší švýcarské ligy, TSV Otmar St. Gallen. Nebýt vážného zranění kolene, byl by po jeho boku další odchovance jičínské házené, Ladislav Brykner, který působí v druholigovém německém týmu EHV Aue. Pro úplnost uvádíme, že ve čtvrtek se česká reprezentace představí ve Francii na půdě olympijských vítězů, mistrů světa a Evropy. V neděli přivítají naši házenkáři ve Zlíně silný celek Makedonie. Utkání má výhoz ve 13.30 hodin a přímým přenosem jej vysílá sportovní stanice ČT 4.

V Hustopečích u Brna probíhá pod vedením jičínského Petra Babáka a jeho asistenta Jiřího Mičoly tréninkový kemp reprezentace juniorů a jičínský klub má zastoupení v podobě účasti Dominika Čurdy, Martina Miľko a brankáře Jiřího Chaloupky, hráče mateřského Jablonce n/N, jenž však hájí již několik sezón barvy Jičína, v současnosti „B" týmu mužů.

Podobný tréninkový kemp absolvuje v Hranicích výběr českých dorostenců a také zde je patrná jičínská stopa. Členem týmu je František Dědeček, rovněž hráč mateřského Jablonce n/N, který prošel dorosteneckými kategoriemi v jičínském dresu a v současné době bojuje v kategorii staršího dorostu a prvoligové zálohy mužů. Zranění ramene navíc znemožnilo účast na herním přípravném kempu Martinu Hlavovi, stabilnímu hráči reprezentačního výběru.

Tento výčet hráčů jenom potvrzuje, že jičínská házená je vnímána z pohledu výchovy mladých talentovaných hráčů jako jeden z nejúspěšnějších klubů, za což patří velké poděkování trenérům všech mládežnických věkových kategorií. Nezbývá, než si přát, aby podobný trend pokračoval i v dalších letech a jičínští házenkáři mohli šířit dobré jméno nejen tomuto klubu, ale celému městu Jičín.   (hbc)