Co rozhodlo

HBC Ronal Jičín – Handball KP Brno 27:18 (13:8). Na vstřelenou branku se v Jičíně čekalo až do osmé minuty, kdy poprvé rozvlnil síť brněnské branky Jiří Drbohlav. Hostům se vstup do utkání vydařil a vedli 2:4 a 3:5. Po dvaceti minutách hry se ale domácím, které držel svými zákroky brankář Kurial, podařil obrat. Ve 26. minutě se Jičínští poprvé dostali do vedení o více než jednu branku, gólem na 9:7 se o to postaral Zdeněk Kubík. Poté Jičín zaznamenal čtyři branky za sebou a vedl 13:7. Hosté pak do konce prvního dějství dokázali již pouze snížit na poločasových 13:8.

Fakta ze zápasu:
HBC Ronal Jičín – Handball KP Brno 27:18 (13:8). Fakta: Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 1 – 4. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – J. Drbohlav 6, Kubík 5, Zeman 3/1, Skopal 3, Bareš 3, Lepieš 2, Krahulec, Král, Kolc, Čurda a Tomeš po 1, Rychna. Diváci: 615.

Ve druhém poločase si domácí své vedení udržovali, na začátku poslední čtvrtiny zápasu ho začali ještě pomalu navyšovat a ve 48. minutě vedli zásluhou kapitána Bareše o deset branek. Hosté pak již na výraznější korekci nedosáhli a domácí tak po výborném výkonu, hlavně v defenzivní činnosti, nakonec slavili výhru o devět branek v poměru 27:18. V utkání se blýskl výborným výkonem zkušený brankář Lukáš Kurial, jehož úspěšnost zákroků se vyšplhala až na 68 procent.

„Myslím, že zápas rozhodly dva aspekty, výborná obrana a ještě lepší Lukáš Kurial v brance. Toto byly podle mého názoru hlavní důvody našeho vítězství. Nutno říci, že před zápasem bychom byli rádi za vítězství o gól, nakonec se nám podařilo vyhrát takovýmto rozdílem, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Domnívám se, že mužstvo Brna na začátku druhého poločasu již trochu rezignovalo. Navíc stěžejní brněnští hráči Hubáček, Hanták, Dostalík utkání ani nedohráli a byli stahováni za hry. Je však potřeba říci, že náš výkon měl i přesto své vady na kráse. Někdy jsme se až zbytečně tlačili do zakončení. Hlavně ve druhém poločase jsme se také už pod dojmem vysokého vedení nevyvarovali nepřesných přihrávek. Velmi si cením hlavně té pasáže hry, kdy jsme prohrávali o dvě branky a dokázali jsme vývoj otočit. Zde bych znovu chtěl podtrhnout fantastický výkon Lukáše Kuriala v brance," sdělil bezprostředně po utkání jeden z jičínských trenérů Petr Babák.

„Tento výsledek je pro nás velmi důležitý. Svou roli může hrát i celkové skóre. V tuto chvíli jsme se dostali na lepší pozici. Brno jsme porazili větším rozdílem, než jsme na jejich palubovce prohráli, a to může hrát stěžejní roli.

Nyní jsme se posunuli v tabulce ještě výše, což je pro sebevědomí týmu také velmi důležité. Samotný brankový rozdíl z tohoto utkání může navíc trochu nahánět strach našemu nejbližšímu soupeři, kterým bude Zlín. Myslím si, že vítězství o devět branek nad silným celkem, kterým Brno bezesporu je, se určitě cení a bude kvitováno jičínskou veřejností s povděkem," řekl k duelu mladší z jičínských trenérů Aleš Babák.

Pavel Čejka, asistent trenéra týmu Handball KP Brno: „Do zápasu jsme vstoupili vcelku dobře, fungovala nám hlavně obrana. Poté jsme však bohužel opět neproměňovali ani vyložené šance, což nás trápí třetí nebo čtvrtý zápas v řadě. I přes tento fakt jsme ale na začátku zápasu ještě vedli 5:3. Zhruba v patnácté minutě se pak vývoj otočil a domácí nás zvýšenou bojovností začali přehrávat. Ve zbytku utkání už byl Jičín jednoznačně lepší a podle mého názoru skončil tento duel zaslouženým rozdílem."