Svěřenci trenérů Aleše a Petra Babákových dokázali po úvodním domácím úspěchu v duelu s Taranem Litovel (25:19) navázat na dvoubodový zisk i v zápase na palubovce Zlína, po vítězství 21:17 jsou po dvou odehraných utkáních stoprocentní a navíc vedou celou tabulku.

Co rozhodlo
HC Zlín – HBC Ronal Jičín 17:21 (11:9). Ve vyrovnanějším prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení, které před přestávkou nakonec uzmuli domácí a získali dvojbrankový náskok. Ten ještě dvakrát o gól navýšili, ale protože úsek mezi 43. a 50. minutou prohráli 0:5, tak nejenže o něj přišli, ale umožnili soupeři vývoj utkání zvrátit. Poslední desetiminutovka zápasu patřila Jičínu, který má po výhře v minulém kole nad Tatranem Litovel na kontě plný počet bodů.

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: „Je to zklamání. Podali jsme totiž solidní výkon. Rozhodl desetiminutový výpadek. Nevím, proč jsme hráli tak zakřiknutě, ale útok byl z naší strany katastrofální. Prakticky celý týden připravujeme nějaké kombinace a pak to v ukání hodíme za hlavu. Místo toho hrajeme jeden na jednoho, driblujeme si a neprosazujeme se. Hráčům jsme zdůraznili, že je to důležité utkání, takže panuje zklamání. A to i u těch zkušenějších hráčů, kteří to měli vzít na sebe."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Věděli jsme, že to bude těžké utkání, Zlín má totiž kvalitní základní šestku. Zápas byl po většinu času vyrovnaný, domácí byli často ve vedení a my se trápili v útoku. Naštěstí jsme to dokázali otočit i bojovností a agresivitou. Ve druhé půli jsme zlepšili naši obranu, domácí dělali chyby a my toho využili. Jsme moc spokojení za dva body."¨

Fakta z utkání:
Rozhodčí – Fukala, Mohyla. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Loskot 4/3, Šulc 4/1, Král 4, Kolc 3, Skopal 2, Drbohlav, Zeman, Čurda a Kubík po 1, Rychna, Krahulec, Bareš, Hlava, Groh. Branky ze sedmimetrových hodů: 1:4. Vyloučení: 5:1. Diváci: 120.


Informace k příštímu utkání: Na základě informace od představitelů Českého svazu házené nebude Česká televize, konkrétně sportovní kanál ČT sport, vysílat další extraligový duel mezi HBC Ronal Jičín a Talentem Plzeň (televizní termín neděle 20. září od 10.25 hodin). Vedení jičínského klubu se proto rozhodlo přesunout střetnutí na tradiční sobotní podvečer. Utkání tedy bude rozehráno v sobotu 19. září 2015 v 18.00 hodin.