O motivaci tak měli domácí postaráno, jednalo se navíc o souboj dvou konkurentů v honbě za čtvrtou příčkou.

Co rozhodlo
HBC Ronal Jičín – SKP Frýdek – Místek 25:23 (13:11). V průběhu prvního poločasu se oba celky střídaly ve vedení, brankový rozdíl však ani jednou nebyl vyšší než dva góly. V závěrečných minutách byli aktivnější domácí, kteří šli do šaten za stavu 13:11.

Fakta z utkání:
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Diváci: 490. HBC Ronal Jičín: Veverka, Kurial – Zeman 5, Král 4/3, Naimann a Krahulec po 3, Rychna, Bareš a Lepieš po 2, Kolc, Kvasnička, Čurda a Hošic po 1, Miĺko. U hostů nejvíce branek: Dyba 8.

Na začátku druhé půle se Jičínští svému soupeři odpoutali na rozdíl čtyř gólů, 18:14. Frýdecko – Místečtí ale nerezignovali a ukázali, proč patří do lepší skupiny extraligy. Hosté snížili na rozdíl dvou gólů, víc jim však domácí nedovolili. Jičínští dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 25:23 a učinili důležitý krok k čtvrtému místu.

Házenkáři Jičína tedy splnili svůj předzápasový cíl, a proti Frýdku – Místku konečně bodovali a svému soupeři v boji o čtvrtou příčku odskočili tři kola před koncem na tři body.

Domácí opět spoléhali na výbornou práci obrany, o čemž svědčí na Frýdek – Místek poměrně malý počet vstřelených branek. Vždyť v hostujícím týmu jsou dva aktuálně nejlepší střelci extraligy, Dyba a Petrovský. Prvně jmenovaný, jenž oblékne v příští sezóně dres slovenské Považské Bystrice, své pověsti dostál a s osmi góly se stal nejlepším střelcem utkání. Důležité však bylo, že se Jičínským podařilo ubránit Petrovského, jenž se prosadil pouze jednou. Tradičními pilíři domácí defenzívy byli Bareš, Rychna, Lepieš a na zadáku operující Naimann. Dařilo se také gólmanům Veverkovi a v závěru Kurialovi. V útoku byla znát účast pětibrankového Zemana, i když se v první půli nevyvaroval zbytečných chyb. Jistou ruku při exekuci tří sedmiček prokázal Král, důležité branky přidal i Krahulec a Naimann. Na brankovišti soupeře odvedl penzum práce Bareš. Na důležitém vítězství se ale podíleli všichni nominovaní.

Nesmírně těžký zápas čeká házenkáře jičínského Ronalu v neděli 11. května, kdy se představí od 10.30 hodin na horké půdě Talentu Plzeň, po sedmi kolech již jistého extraligového mistra.  (hbc)