Dalším motivem byla skutečnost, že právě přibližně dva měsíce stará porážka ze Zlína stála Jičín postup do play-off (na snímku situace z tohoto utkání).
V hostujícím kádru chyběli proti předchozím zápasům s Přerovem nemocný nejlepší střelec Jičína Bohumír Skopal a pracovní povinnosti si plnící Jiří Klouček.
1. duel o 9. místo: HC Zlín – HBC Ronal Jičín 22:30 (13:15). Úvod utkání dal významně vzpomenout na zmiňovaný nepovedený zápas ze základní části. Než se hosté stačili dostat do správné provozní teploty, vedli domácí 3:0.

Nepovedený vstup ale na jičínských hráčích nezanechal žádné stopy. Hosté s přibývajícími minutami získávali půdu pod nohama a záhy se vrátili do utkání. V brance působil velmi jistým dojmem brankář Veverka, obrana se občas dopustila drobných chyb, které se domácí snažili trestat. To se jim podařilo na přelomu první poloviny úvodního dějství, kdy získali ztracené vedení zpět, z 5:6 obrat na 8:6. To však bylo naposledy, kdy se mohli Ševci výrazněji radovat. Poté již uchopili otěže zápasu pevně do svých rukou házenkáři jičínského Ronalu. Základem bylo zlepšení obranné fáze, která začala pracovat s potřebnou agresivitou a jednoznačně otupila ofenzivní manévry domácích. Naopak v útoku se hosté kombinační hrou poměrně snadno prosazovali a do konce prvního poločasu odskočili na nadějných 13:15.

Po změně stran se Zlínští pokoušeli s nepříznivým stavem něco udělat, ovšem naráželi na zkoncentrovaný celek Jičína. Východočeši hráli i nadále s velkou chutí a v tomto ohledu svého domácího hostitele jednoznačně převyšovali. To se také projevilo na narůstání jičínského náskoku, dvě minuty před koncem stav 22:28. Ani s tím se však Jičínští neuspokojili a v poslední minutě své velmi dobré představení zvýraznili. Nejprve se trefil Kubík a pár vteřin před koncem završil své úspěšné střelecké představení devátým přesným zásahem Krahulec, 22:30.

Házenkáři jičínského Ronalu tedy vykročili za obhajobou devátého místa ze základní části tím nejlepším způsobem. Až na malý výpadek na úplném začátku se hosté prezentovali bojovným koncentrovaným výkonem, který vedl k zaslouženému vysokému vítězství.

Fakta: Rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla. Vyloučení: 1 – 3. Sedmičky: 6/4 – 5/4. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Krahulec 9/4, Bareš 5, Lepieš, Čurda a Kubík po 3, Král, Zeman, Tomeš 2, Groh 1, Rychna, Miľko, Kolc. Diváci: 201. Trenér: Aleš Babák, vedoucí týmu: Petr Kynčl.  (hbc)