Házenkáři jičínského Ronalu nesmírně důležitý zápas s Cementem Hranice zvládli (24:22). Vítězství bylo vzhledem k průběhu celého střetnutí zasloužené, domácí s výjimkou úvodních pěti minut neustále vedli, v určitých momentech až sedmibrankovým rozdílem.

Základem úspěchu byl spolehlivý výkon obou brankářů, zejména Veverka, jenž odchytal tři čtvrtiny střetnutí, několikrát své spoluhráče podržel. Skvěle pracovala jičínská defenzíva, patřičně agresivně si počínali zejména Bareš, Groh a Lepieš, těžké souboje na brankovišti sváděli s pivotem Šírou Naimann a Drbohlav. V útoku se nejvíce prosazovali Hlava a Král, důležité góly střílel rovněž Krahulec. Bojovný a psychicky hodně těžký zápas ale zvládli všichni hráči a odměnou jim bylo cenné vítězství.

Do konce základní části zbývají ještě dvě kola s relativně slabšími soupeři, ale jak říká trenér Aleš Babák, nebudou rozhodně lehká. Na základě rozhodnutí soutěžní komise Českého svazu házené budou odehrána ve stejný čas, a to v neděli 23. února od 10.30 hodin a poslední v sobotu 1. března od 18 hodin. Jičínští se představí 23. února v Přerově. Pro příznivce jičínských házenkářů uvádíme, že případní zájemci mohou cestovat společně s výpravou. Odjezd od venkovního hřiště „V Lipách" v 6 hodin.

Již dnes 18. února je na programu další házenkářský svátek. Jičínští přivítají od 18.30 v semifinále Českého poháru neustále se lepšící celek Baníku Karviná. ⋌(hbc)