Již zítra čeká Jičín od 18 hodin první domácí zápas nového soutěžního ročníku, když přivítá tým HK Město Lovosice. A Jičínské čeká velice těžké utkání. Lovci v úvodu extraligy potvrdili svou kvalitu vysokou domácí výhrou s Karvinou (36:25).

O SOUPEŘI
Lovosičtí šli do nové sezóny se stabilizovaným kádrem doplněným oproti minulému ročníku hlavně o vlastní mladé talenty. Cílem týmu je semifinále. Lovci se zkrátka netají ambicí být u toho, když se budou rozdělovat medaile. „Chceme ale hlavně dlouhodobě uspokojovat diváky svými výkony a tím dokázat naplnit naši halu. Jinak se ale, věříme, ani tato sezóna nebude výrazně lišit od té poslední. I letos se s předstihem rozhodne o postupujících do play-off," sdělilo před sezónou vedení lovosického klubu. Trenér Milan Berka a vedení oddílu udrželi pohromadě tým prakticky ve stejném složení, v jakém v uplynulé sezóně bojoval o přední příčky tabulky.

I letos budou v Lovosicích stavět na ose složené z brankáře Artura Adamíka, reprezentačních kanonýrů Jiřího Motla a Jana Landy a střední spojky Jiřího Boučka. Družstvo posílil levák David Bičiště, který přišel z Talentu Plzeň, a mladí odchovanci – spojky Jiří Kalík a Radek Provinský, křídelníci Filip Motejl a Michael Konárik a brankář Arpád Gebur. Na pozici hlavního trenéra týmu se přesunul Milan Berka, v loňské sezóně asistent trenéra a místostarosty Lovosic Vladimíra Šumy. Tým loni dosáhl na historický úspěch v podobě stříbrné medaile extraligy mužů a vítězství v Českém poháru mužů.

Příchody: David Bičiště (Talent M.A.T. Plzeň). Doplnění kádru z mládeže: Jiří Kalík (spojka), Filip Motejl (křídlo), Michael Konárik (křídlo), Arpád Gebur (brankář), Provinský Radek (spojka)

Extraliga mužů, 2. kolo – Pátek 9. září, 18.00: HBC Ronal Jičín – HK Město Lovosice.