Co rozhodne?
„Jestli si dobře vzpomínám, tak Karvinou jsme naposledy porazili v prosinci 1998," říká jičínský trenér Aleš Babák a dodává: „tentokrát rozhodla bojovnost, nasazení a samozřejmě, že nám hodně pomohlo i skvělé domácí prostředí. Myslím, že soupeře srazil do kolen náš šestibrankový náskok." Jeho protějšek Rastislav Trtík byl zklamán z výkonu opor. „Prostě kluci nebojovali, hráli odevzdaně," komentoval výkon týmu.

Hned druhý den přijel Přerov, Jičín ho po velkém boji porazil 25:21. „Zápas byl proti včerejšímu podprůměrný. Ani se nedivím, soutěž je dlouhá. Ozdobou byly výkony brankářů, jak našeho Veverky, tak Štolcara na straně hostů," komentuje utkání Petr Babák, sportovní ředitel jičínského klubu.

A protože Lovosice klopýtly v Karviné, Jičín je zpět na čtvrtém místě. A právě sobotní utkání v Lovosicích hodně napoví.

„Tak určitě to je pro nás klíčový zápas, poslední dvě utkání nás čekají kandidáti na titul, doma hrajeme s Duklou a končíme v Zubří. Zápasy s nimi odehrajeme před televizními kamerami. S Duklou hrají v posledním kole i Lovosice, ale doma mají Přerov. Čili matematika je jasná, vyhrát," hodnotí vyhlídky jičínského klubu Petr Babák.