Jičínští házenkáři lídra ze Zubří nezaskočili

Jičín – Extraliga házenkářů pokračovala svým dvanáctým kolem, které bylo zároveň prvním kolem odvetných utkání. Jičín hostil na své palubovce první celek tabulky ze Zubří a chtěl znovu využít kouzla domácího prostředí, kde zatím získal všechny letošní body.

24.11.2014

HÁZENKÁŘI JIČÍNA tentokrát na domácí palubovce podlehli. Na snímku při zakončení v utkání s celkem Zubří jičínský hráč Tomáš Hána. Foto: Josef Hlaváček

HBC Ronal Jičín – HC Gumárny Zubří 25:30 (12:15). Házenkáři Zubří po prohře v zápase proti Dukle Praha znovu naskočili na vítěznou vlnu. Na začátku zápasu se sice vedení jako první ujali domácí házenkáři Ronalu Jičín (3:1, 6:4), v prvních minutách druhé čtvrtiny se ale Šíra postaral o vyrovnání a pak už si vedení začali budovat házenkáři Gumáren Zubří. Jičín se držel po návratu ze šaten v dostřelu, nepustil Zubří dál, než na vzdálenost tří, čtyř branek, nepodařilo se mu ale ani zásadněji manko zkorigovat. Naopak deset minut před koncem zvýšili Zubřané svůj náskok na sedm branek a potom už utkání v poklidu dovedli k vítězství poměrem 30:25.

Fakta: rozhodčí: Horáček, Novotný. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Zeman 6/3, Skopal 5, Král 4, Hána 3, Drbohlav 3, Lepieš 2, Kubík 1, Krahulec 1, Rychna, Bareš, Klouček, Kolc. Diváci: 610.

Aleš Babák, trenér týmu HBC Ronal Jičín: „Gratuluji Zubří k zaslouženému vítězství. Nedokázali jsme se vyvarovat chyb v obraně, byli jsme nedůrazní, dostávali jsme jednoduché góly. Dalším faktorem byla nízká úspěšnost našich brankářů Samostatnou kapitolou jsou technické chyby, kterých jsme udělali výrazně víc, a to udělalo rozdíl ve skóre."

Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Jeli jsme do Jičína s vědomím, že to nebude jednoduché utkání, byť co se týče postavení, tam rozdíl byl. Jičín hraje svou házenou, která je pro každého nepříjemná. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a myslím si, že to odráží výkonnostní rozdíl obou celků na hřišti."

V neděli dopoledne si dva body do tabulky připsali házenkáři Plzně a Cementu Hranice. Házenkáři Přerova jsou i po dvanácti kolech stále bez jediného bodu. Utkání mezi mužstvem Zlína a Cementem Hranice bylo odehráno po uzávěrce.  (re)

Autor: Redakce

24.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Klára Dostálová

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Voličské peripetie. Neházejte lístky do kamen!

Nová Paka - Ve volebních okrscích v Nové Pace si členové a členky komisí volební účast pochvalují, obdobné ohlasy přicházejí také z Hořic.