Jičínský tým absolvoval v průběhu přípravného kempu výběhy v nádherném okolí Prachovských skal a Jinolických rybníků, nechyběly kruhové tréninky na rozvoj silových schopností, zpestřením byly první tréninkové jednotky v jičínské sportovní hale a přilehlé posilovně.

Ve druhém týdnu přípravného období se již naši házenkáři přesunuli do sportovní haly, kde jsou tréninky směřovány k účasti na mezinárodním turnaji v polském Glogówě. Tam se Jičínští představí již dnes a v sobotu 2. srpna. Soupeřem jim postupně budou tři celky hrající nejvyšší polskou soutěž, MKS Zaglebie Lubin, PE Gwardia Opole a domácí KS SPR Chrobry Glogów. Posledně jmenovaný celek se o tři týdny později představí i jičínskému publiku na domácím turnaji Kers Cup 2014.

Do Polska vyrazí jičínská výprava ve značně improvizované sestavě, absentovat bude Zeman připravující se na akademické mistrovství světa v Portugalsku, stejně tak Hlava, který se připravuje s reprezentací dorostu na blížící se mistrovství Evropy v polských městech Gdyně a Gdaňsk. S různých důvodů neodcestují ani gólman Kurial, dále Král, po zranění se do tréninků zapojující Vocásek, nejistý je rovněž start Skopala a Hošice. Naopak poprvé v jičínských barvách by se měly představit nové posily, náchodský Klouček, Kubík z Třeboně, jablonecký Hána a Tomeš ze Dvora Králové. O výsledcích tohoto celku budeme jičínské fanoušky informovat.

Program turnajových utkání HBC Ronal Jičín v Polsku: Pátek 1. srpna – 18.45 hodin PE Gwardia Opole, Sobota 2. srpna 12.00 hodin KS SPR Chrobry Glogów, Sobota 2. srpna 16.30 hodin MKS Zaglebie Lubin-  (hbc)