Nyní už bývalý prezident místního klubu Josef Jehlička se svého turnaje sice nezúčastnil, ale přesto přijelo mnoho hráčů (přes tři desítky) z celé republiky.

Jičínští hráči využili své znalosti
Turnaj kategorie B. organizátoři postavili na deset jamek. S novými místy domácí neexperimentovali, a tak se hrálo už na velmi známá místa. Ty Jičínští už dávno znají, a tak je už horské srázy a vysoké stromy nepřekvapily. Sníh naštěstí hledání míčků nekomplikoval, i když v nedalekých Říčkách ho mají zatím dostatek. Po základní části se na čele objevil Míra Jedlička s minimálním náskokem před dvojicí pronásledovatelů z Dobrušky.

Pak se už s větším odstupem tlačili další hráči. Do ceněného finále (16 hráčů) se dostali i ostatní jičínští hráči, nad síly bylo pouze pro Mílu Petrovou (mezi ženami si odnesla ocenění za třetí místo) a také pro nadějného juniora Davida Malého. Ten se při své premiérové účasti na velkém turnaji dostal do rozstřelu ve své kategorii o bronz s ostříleným Michalem Cvejnem. Tam se sice neprosadil, ale získal cenné zkušenosti.

M. Jedlička získal primát
I finálové tři jamky obsadily tradiční místa, všechny čekal především obávaný odpal přes údolí a přes vysoké stromy. M. Jedlička byl stromy přímo přitahován a dvakrát ho větve zastavily. Jeho soupeři měli zase spoustu starostí se šikmým terénem a možnost zvítězit propásli.

Finále tak o vítězi nerozhodlo, a tak přišel na řadu rozstřel. Do něho nastoupil proti jičínskému hráči Milan Cvejn z Dobrušky a hned se zaskvěl „dvojkou" (jamka na dva údery).

M. Jedlička ovšem tlak se štěstím ustál a dvojku s pomocí praporkové tyče dal také. Šlo se tak na další jamku, ale psychickou výhodu už převzal M. Jedlička, štěstí ho neopustilo a v turnaji zvítězil.

Konečné pořadí: 1. M. Jedlička 43 (31+12), 2. M. Cvejn 43 (32+11), 3. J. Václavek oba KEG Dobruška 44 (32+12). Vedoucí hráč celostátního žebříčku Petr Čeřen 45 (36+9) se ve finále zlepšil, ale ztrátu na stupně vítězů už smazat nedokázal a obsadil nepopulární čtvrté místo. Za ním skončil opět jičínský hráč, a to senior Petr Berný 48 (38+10), který bez zaváhání prošel celým turnajem a zaslouženě zvítězil ve své kategorii.

Milan Raulím 50 (39+11) obsadil osmé místo a Vratislav Jedlička – 51 (39+12) nedokázal přenést svoji formu i na cizí hřiště a skončil na dvanáctém místě. Odměnu za měřenou jamku, kde se měří vzdálenost míčku od jamky po prvním odpalu, si odvezl P. Čeřen.

Titul mezi družstvy
Do Jičína putuje i ocenění nejlepšího družstva, do kterého se počítají body nejlepších čtyř hráčů, když mezi nimi musí být alespoň jeden opačného pohlaví.    (gmj, re)