Výpravu tvořili vedoucí František Bradáč, trenéři Bedřich Doležal, Miroslav Janďourek a boxeři Tomáš Baran, Antonín Bradáč a František Bradáč mladší.

Skvělá bilance
Jako první se v pátek v ringu představila největší naděje na zisk medaile, František Bradáč (váha 40 kg). Soupeřem v boji o semifinále mu byl Vitvar (Kutil Gym Praha). Utkání probíhalo v jasné režii jičínského borce. Vítězství 11:6 na body znamenalo jistou medaili a postup do dalších bojů. Zbývající dva boxeři dostali volný los přímo do semifinále a mohli tak pošetřit síly na další boje.

V sobotu se jako první do ringu postavil ve váze 33 kg mladší z bratrů Bradáčů, jedenáctiletý Antonín. V boji o finále ve velmi vyrovnaném zápase zvítězil náš Tonda nad Hruškou z Baníku Karviná 9:6 na body. Zajistil si tak minimálně stříbrnou medaili z tohoto turnaje. Druhý v pořadí do ringu nastoupil Tomáš Baran (40 kg). Tomáš celá tři kola útočil, bojoval, dělal zápas, ale rozhodčí byli jiného názoru a konečné vítězství (8:10 na body) trochu nepochopitelně přiřkli Pincovi z Českých Budějovic. Poté už do ringu nastoupil ke svému druhému zápasu na tomto šampionátu František Bradáč.

Před utkáním jsme měli mírné obavy ze soupeře, jenž byl zápasově o dost zkušenější. V ringu to však nebylo vůbec znát. Naopak jičínský borec byl ten, kdo udával od začátku tempo zápasu a Hauera z Dukly Olomouc drtil sprškami úderů, na které neměl kromě nečistého boje žádnou odpověď. Franta v utkání zvítězil jednoznačně 15:5 na body! Postoupil tak stejně jako jeho bratr do nedělního finále a do bojů o medaile nejcennější.

Po slavnostním nástupu a státní hymně nastoupil do boje o zlato nejprve Tonda, ale na zkušenějšího Kosmela z Viktorie Havířov nestačil a podlehl mu 1:8 na body. Ovšem zisk stříbrné medaile je pro našeho oddílového benjamínka velikým úspěchem a určitě i povzbuzením do dalších zápasů.

Finále váhy do 40 kg obstarali jičínský František Bradáč a sobotní přemožitel našeho Barana, Pinc z Českých Budějovic. Od první vteřiny nebylo pochyb o tom, kdo si za vítězství v této váhové kategorii odveze zlatou medaili. Franta se na tomto turnaji lepšil zápas od zápasu a svoji výbornou a gradující formu načasoval právě na finále. Vítězství r.s.c. ve druhém kole bylo krásným zakončením jeho tvrdé přípravy a hlavně splnění jednoho velikého snu. Po čtyřech zlatých plackách, které získal Martin Křelina, se v jičínském oddílu narodil další šampion a ten má jméno František Bradáč!

Po pěti letech bez titulu může jičínský oddíl boxu slavit dalšího mistra České republiky. Box club Jičín si z tohoto mistrovství odvezl kompletní sadu medailí a všichni tři boxeři tak stanuli na stupních vítězů. Bronzový Tomáš Baran, stříbrný Antonín Bradáč a zlatý Franta Bradáč! ⋌
⋌Bedřich Doležal mladší, trenér