Německý závodník české stáje Kevin Wahr měl v posledních kolech sezony smůlu, když zpravidla nebodoval po chybách svých soupeřů, které ho vyřadily ze závodu. Tréninkovou přípravu v Misanu zvládl v kombinaci časů tří volných tréninků s jedenáctým časem 1'41,173 sekundy. V kvalifikaci pak Němec zrychlil na 1'39,480 sekundy, což znamenalo desátou pozici na startu a jen o 68 tisícin mu unikla třetí řada. Očekávání od závodu proto nebyla malá.

Jan Saska manažer, majitel týmu: „Po dobrých výsledcích ve všech trénincích a především v kvalifikaci jsme přeci jen doufali v lepší výsledek, než je konečné čtrnácté místo," uvedl manažer a majitel stáje Jan Saska a pokračoval: „Po celý víkend se Kevin pohyboval kolem desítky a i v kvalifikaci obsadil desáté místo.

To dávalo dobré předpoklady do nedělního závodu. Také start se Kevinovi tradičně povedl a na začátku závodu se dostal na sedmé místo. Poté se ale projevilo staré zranění ruky, kterou měl Kevin před dvěma roky operovanou, a to ho dost limitovalo v dalším průběhu závodu. Postupně se propadl až na čtrnácté místo. Jsou to sice body, ale určitě jsme očekávali více."    Daniel Rais